×

Kabula śpiewa na otwarciu szkoły! Córka Martyny Wojciechowskiej przeszła ogromną przemianę

Dziś Martyna Wojciechowska pochwaliła się pięknym nagraniem! Widać na nim, jak jej adoptowana córka Kabula śpiewa na otwarciu szkoły. Nagranie wzrusza do łez!

Adoptowana córka Martyny Wojciechowskiej

Kabula Nkalango to pierwsza adoptowana córka Martyny Wojciechowskiej. Pochodzi z Tanzanii i ma 21 lat. Po raz pierwszy słynna podróżniczka spotkała ją w 2014 roku w trakcie swoich podróży po Afryce. Cierpiąca na albinizm dziewczynka skradła jej serce. Miała niezwykle trudne życie z powodu koloru skóry.

W Afryce powszechnie uważa się, że osoby cierpiące na albinizm posiadają magiczne moce. Dlatego została zaatakowana i w wyniku napaści z użyciem maczety straciła rękę. Martyna Wojciechowska z dumą publikuje zdjęcia ze swoją adoptowaną córką i nie ukrywa jak bardzo jest z niej dumna.

W 2018 roku pod jednym ze wspólnych obrazków z instagrama napisała:

Jestem dumna z Kabuli. Przez ostatnie 4 lata pokonała naprawdę długą drogę. Od nieufnej zamkniętej w sobie, skrzywdzonej przez los i ludzi osoby do uśmiechniętej, pewnej siebie Kobiety. W tym wywiadzie sama pięknie mówi o tym, że warto mieć marzenia nawet wtedy, kiedy nikt w Ciebie nie wierzy.

A teraz chce się dzielić z innymi. Obie chcemy. Dziękuję wszystkim Ludziom, których spotkałyśmy przez ostatnie dni na polskich ulicach, w sklepach, na górskich szlakach. Pokazaliście miłość, szacunek, tolerancję. Dla wielu z Was Kabula stała się inspiracją. Daliście Jej ogromne wsparcie. Przerosło to moje i Kabuli najśmielsze oczekiwania. Dziękuję

Kabula śpiewa na otwarciu szkoły

Kabula dzięki pomocy swojej mamy nieustannie się rozwija i rozpoczęła studia prawnicze. Martyna ufundowała także leczenie, które uratowało jej wzrok w trakcie pobytu córki w Polsce. Jak tłumaczyła w rozmowie z Faktem, albinizmowi zawsze towarzyszą problemy ze wzrokiem:

Jeden dzień przewidziany jest na badania oczu. Musimy sprawdzić, jak wygląda obecnie sytuacja. Albinizmowi zawsze towarzyszy poważna wada wzroku.

Dziś podróżniczka opublikowała nagranie, na którym Kabula śpiewa w trakcie otwarcia Domu dla dzieci z albinizmem w Tanzanii. Jest to inicjatywa jej mamy, która stworzyła miejsce, gdzie mogą czuć się bezpiecznie.

Martyna Wojciechowska ma ogromne serce, a przemiana Kabuli tylko to potwierdza!

Kabula śpiewa na otwarciu szkoły
Instagram
Kabula śpiewa na otwarciu szkoły
Instagram
Źródła: viva.pl, www.tvn.pl, natemat.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować