×

W ciągu 8 dni była u lekarza aż 5 razy. Ciągle lekceważono jej stan zdrowia

W ciągu 8 dni była u lekarza aż 5 razy. Niestety, ciągłe wizyty 24-letniej Jenna Libinsky nie przynosiły efektów. Ostatecznie doszło do najgorszego…

W dniu 3 lutego odnotowano 1000 przypadków zachorowań na grypę w stanie Nevada, gdzie mieszkała Jenna. Według doniesień na grypę w ciągu tygodnia chorowało tam blisko 4000 osób, co było przyczyną niedoboru leku, który pomagał ją zwalczać.

Śmierć Jenny była szokiem dla wszystkich bliskich dziewczyny, która pracowała w firmie zajmującej się montażem klimatyzacji.

Wydawać by się mogło, że tego typu tragiczne zakończenie jest niemożliwe. Młode osoby, które mają około 20 lat, w rzeczywistości są jedną z grup, które mają najmniejszą śmiertelność w przypadku zachorowań na grypę lub zapalenie płuc – mówi dr Michael Johnson, dyrektor ds. zdrowia w Nevadzie.

Jenna nie była szczepiona przed grypą, a to z kolei jest częstym problemem wśród młodych ludzi, którzy zarażają się wirusem.

Niestety nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie grypa miała ustąpić w tamtejszym rejonie. Jak mówi doktor Johnson, sezon na grypę trwa tam aż do kwietnia. Możemy mieć tylko nadzieję, że to jedyny taki śmiertelny przypadek, a lekarze wyciągną z tego, co się stało, odpowiednie wnioski.

Może Cię zainteresować

zamknij