×

Zapuszczają i farbują włosy pod pachami. Nowy trend podbija Instagram

Jakiś czas temu zrobiło się głośno o dość nietypowym i kontrowersyjnym wyzwaniu, którego podjęły się tysiące dziewczyn na całym świecie. Polegało ono na tym, żeby przestać się depilować i zacząć zapuszczać włosy na swoim ciele. Wynikami „eksperymentu” chętnie dzieliły się na Instagramie. Pojawiło się pełno zdjęć z włosami na nogach czy pod pachami, gdzie przypięty był hasztag „Januhairy”, czyli „owłostyczeń” albo po prostu „owłosiony styczeń”.

To ona zapoczątkowała kontrowersyjny treng

„Januhairy” zostało zainicjowane przez brytyjską studentkę, 21-letnią Laurę Jackson, która poprzez akcję zachęca kobiety do samoakceptacji oraz nieulegania presji społeczeństwa nietolerującego naturalnego kobiecego owłosienia. To ona jako pierwsza „wyhodowała” sobie włosy na nogach i pod pachami, żeby zdać egzamin, przez co błyskawicznie zrobiło się o niej głośno. Po tym incydencie nowy trend stopniowo, ale systematycznie zaczął zdobywać Portale społecznościowe.

Skąd wziął się pomysł na „Januhairy”?

Według niektórych wyzwanie miało być również odpowiedzią na inicjatywę Movember, którą zapoczątkowali mężczyźni. Polegała ona na rezygnacji z golenia zarostu w listopadzie. Nie była to jednak kwestia bunty czy tego typu rzeczy, a zwrócenia uwagi na problem raka prostaty i zachęcenia innych do przeprowadzenia profilaktycznych badań, które mogłyby pomóc uniknąć poważnych problemów zdrowotnych.

„Januhairy” przeszło na wyższy level

Ostatnio osoby, które wzięły udział w wyzwaniu „Januhairy” poszły o krok dalej i zaczęły publikować w sieci zdjęcia pofarbowanych, wyhodowanych na damskich ciałach włosów. Przeglądając fotografie na Instagramie, można stwierdzić, że dobór kolorystyki jest w tym przypadku dowolny. Podczas gdy niektóre panie decydują się na jeden kolor, inne łączą różne barwy ze sobą. Wśród trendu wyróżnia się jednak bajkowa koloryzacja zwana #unicornarmpithair, czyli… włosy jednorożca.

Efekty nietypowego wyzwania możecie zobaczyć poniżej. Ktoś chętny, żeby przyłączyć się do wyzwania?

Może Cię zainteresować

zamknij