×

14-latek usłyszał krzyk zrozpaczonej kobiety. Bez wahania zaczął działać, ratując życie nieznajomej

Nie każdy jest w stanie zdobyć się na odwagę, czasem jednak przejawia się ona w osobach, po których najmniej byśmy się tego spodziewali. Można powiedzieć, że wtedy nie chodzi o wiek ani o płeć.

Błaganie o pomoc

James Persyn to 14-letni chłopiec, który wykazał się niebywałą inteligencją i opanowaniem. Pewnego wieczoru został z młodszym rodzeństwem, gdy jego tata wyszedł na chwilę, by odebrać znajomą. Nagle chłopiec usłyszał pukanie do drzwi i krzyk zrozpaczonej kobiety. Powiedziała, że umrze, jeśli James nie otworzy drzwi.

Let's honor another young person for his bravery, one even younger than Madril and Martinez – 14-year-old Michigan…

Opublikowany przez Real Life Heroes Niedziela, 21 maja 2017

Porwanie

Chłopiec ostrożnie otworzył drzwi i zobaczył posiniaczoną kobietę zasłaniającą się rękami, jedna z nich była złamana. Nieznajoma natychmiast wpadła do domu i w panice zaczęła krzyczeć, że muszą się ukryć. Wyznała Jamesowi, że została porwana i ktoś próbuje ją zabić. Reakcja chłopca była natychmiastowa.

Przemyślane działanie

James szybko zamknął drzwi, zgasił światła w całym domu i kobietę razem z młodszym rodzeństwem zaprowadził do łazienki. Sam uzbroił się w mały nóż wojskowy i polecił nieznajomej, by wezwała pomoc. James zadzwonił także do taty i pospiesznie wyjaśnił sytuację prosząc go też, by jak najszybciej wrócił do domu.

Atak

Kilka minut później ktoś zaczął walić pięścią w drzwi i krzyczeć w gniewie. To był 30-letni Eric Ramsey, człowiek, który porwał i próbował zabić kobietę. Wszyscy byli przerażeni. Prawdziwe chwile grozy nastały jednak, gdy wszystko ucichło. Nikt nie wiedział, czego się spodziewać. Najgorsze było jednak przed nimi.

MOUNT PLEASANT, Mich. — A parolee abducted and raped a Central Michigan University student, set a house on fire where…

Opublikowany przez Thee New Criminal Justices Piątek, 18 stycznia 2013

Oczekiwanie

Kiedy Ramsey zrozumiał, że nie wejdzie do domu, w którym ukrywa się jego ofiara, postanowił załatwić sprawę inaczej. Wokół domu zaczął rozlewać benzynę i wystarczyła jedna zapałka, by cała trójka ukrywająca się w łazience została uwięziona. Dzieci i młoda kobieta mieli jedynie nadzieję, że pomoc dotrze na czas.

Akcja ratunkowa

Na szczęście ojciec Jamesa przybył na czas. Pożar nie zdążył się rozprzestrzenić, a mężczyzna zjawił się w towarzystwie policji i straży pożarnej. Ogień natychmiast został ugaszony, a młodą kobietę przewieziono do szpitala. W trakcie akcji policyjnej Ramseya zastrzelono, nikomu już nie groziło niebezpieczeństwo.

James Jr, James the III, Acelin, James Sr! Proud Father Grandfather of two Heros!!

Opublikowany przez Jima Persyna Piątek, 8 lutego 2013

Bohater

James i jego 11-letnia siostra zostali okrzyknięci bohaterami. Policjanci nie mają złudzeń – dzieci uratowały kobiecie życie. Bez ich szybkiej reakcji i pomocy nie miałaby szans w starciu z 30-letnim napastnikiem. James zachował zimną krew i nie wahał się ani chwili, by pomóc nieznajomej kobiecie w potrzebie.

Tatę Jamesa rozpiera duma. Pokazał niezwykłą jak na 14-latka odwagę, a jego racjonalne działania uratowały życie drugiej osobie

Może Cię zainteresować

zamknij