×

Jak zrobić manicure hybrydowy, który będzie efektowny i trwały?

Manicure hybrydowy w ostatnich latach bije rekordy popularności. Budzi zainteresowanie zwłaszcza tych kobiet, które nie mają czasu na częste malowanie paznokci, a chcą, żeby ich dłonie były wypielęgnowane i wyglądały na zadbane. Sekretem sukcesów manicure hybrydowego jest jego trwałość – w zależności od produktów, których użyjemy do jego wykonania, może się on utrzymać na naszych paznokciach nawet do trzech tygodni. Jeżeli jesteśmy zainteresowane, zastanówmy się jak zrobić manicure hybrydowy. Wbrew pozorom możemy go wykonać nie tylko w salonach manicure. Doskonałe efekty można uzyskać również w domu.

Jak zrobić manicure hybrydowy – od czego powinnyśmy zacząć

?Hybrydy to jedna z popularniejszych propozycji salonów manicure. Wiele kobiet nie chce jednak przepłacać i zastanawia się jak zrobić manicure hybrydowy w domu. Jeżeli chcemy go wykonać samodzielnie powinnyśmy zacząć od zakupu potrzebnych kosmetyków i akcesoriów. W przypadku tego rodzaju manicure niezbędna jest lampa UV, która posłuży nam do utwardzania kolejnych warstw produktów nakładanych na nasze paznokcie. Warto jest wybierać kosmetyki do manicure od najlepszych producentów – da nam to pewność, że lakier utrzyma się na naszych paznokciach przez rekordowo długi czas. Jedną ze sprawdzonych marek chętnie wybieranych przez najlepsze salony manicure, a także klientki indywidualne jest Semiliac. Podstawowym zakupem jest między innymi lampa UV. Ponadto należy zaopatrzyć się w pilnik, blok do polerowania paznokci, primer, produkt odtłuszczający płytkę paznokcia, bazę, lakier hybrydowy, top coat. Kolor lakieru hybrydowego wybieramy w zależności od efektu, który chcemy uzyskać. Odcienie typu nude świetnie sprawdzą się, kiedy marzy się nam klasyczny french. Na wakacje możemy wybrać bardziej odważne, żywe kolory.

jak zrobić manicure hybrydowy

Kiedy już zaopatrzyłyśmy się we wszystkie potrzebne kosmetyki i akcesoria przyjrzyjmy się naszym paznokciom. W jakim są stanie? Jeżeli dostrzegamy w nich jakieś mankamenty zastanówmy się w jaki sposób je usunąć. Pamiętajmy, że kolorowy lakier sprawia, że nasze paznokcie znajdują się w centrum uwagi. Za jego sprawą możemy podkreślić ich urodę, jednak w pewnych sytuacjach efekt może być odwrotny od zamierzonego. Kiedy nasze paznokcie pozostawiają wiele do życzenia, kolor tylko to podkreśli. Kwestią, od której należy zacząć jest nadanie naszym paznokciom idealnego kształtu i pozbycie się suchych skórek wokół nich. Kiedy płytka paznokci jest uszkodzona, cienka, łamliwa i się rozdwaja, zanim wykonamy na nich najnowsze ombre, zadbajmy o ich kondycję. Niezastąpiona okaże się zdrowa dieta i suplementacja witamin, warto zastanowić się także nad zakupem skutecznej odżywki do paznokci. Dopiero kiedy doprowadzimy je do perfekcyjnego stanu możemy myśleć o wykonywaniu manicure.

Jak zrobić manicure hybrydowy krok po kroku?

Kiedy nasze paznokcie są już przygotowane możemy przejść do wykonywania manicure. Zaczynamy od zmatowienia ich przy pomocy bloku polerskiego. Pamiętajmy, żeby zrobić to delikatnie. Następnym krokiem jest przemycie płytki paznokcia produktem odtłuszczającym. Warto wykorzystać do tego celu płatki bezpyłowe. Na oczyszczone paznokcie nakładamy cienką warstwę bazy. W przypadku manicure hybrydowego utwardzamy każdą warstwę produktu nakładanego na nasze paznokcie, postępujemy tak również w przypadku bazy. Następnie nakładamy pierwszą, cienką warstwę wybranego przez nas lakieru. Dokładnie pomalowane paznokcie utwardzamy w lampie. Nakładamy jeszcze jedną warstwę lakieru i ponownie utwardzamy. Na koniec nakładamy top coat – matowy lub błyszczący w zależności od naszych preferencji. Utwardzamy go. Ostatnim krokiem jest przemycie płytki odtłuszczaczem.

Może Cię zainteresować