×

3 naturalne sposoby na to, aby Twoje paznokcie rosły szybko i skutecznie. Będziesz zachwycona!

Nasze paznokcie zbudowane są z keratyny. Liczne czynniki mogą przyczyniać się do ich powolnego wzrostu. Może to być przyjmowanie niektórych leków, zmiany hormonalne lub brak odpowiednich składników odżywczych.

Jeśli chcesz, aby Twoje paznokcie rosły szybciej i były silne, mamy dla Ciebie kilka rozwiązań, które zaskoczą Cię swoją efektywnością!

Oto 3 naturalne sposoby na to, aby Twoje paznokcie rosły szybko i skutecznie:

1. Czosnek

Czosnek jest uważany za jeden z najbardziej znanych środków, które przyspieszają wzrost paznokci. Chroni nasze paznokcie przed infekcjami, ponieważ posiada właściwości przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. To wszystko sprawia, że płytka paznokcia staje się grubsza i piękniejsza.

Wszystko co należy zrobić, to przeciąć ząbek czosnku na pół i pocierać nim płytkę paznokcia. Sok wydzielony przez czosnek pozostaw przez kilka minut, dzięki czemu zostanie on wchłonięty przez paznokcie i skórę.

Można również rozdrobnić kilka ząbków czosnku, aby utworzyć pastę. Zastosuj ją na paznokcie i pozostaw przez 5 minut. Regularne stosowanie tej kuracji przyniesie niesamowite efekty!

2. Witamina E

Witamina E jest niezbędna, aby cieszyć się zdrowiem włosów i paznokci. Stymuluje ona także ich szybki wzrost.

Użyj olejków eterycznych, które dodasz do płynnej witaminy E. Wymieszaj wszystko dokładnie i delikatnie ogrzej mieszaninę.

Użyj powstałej mieszanki, aby zanurzać w niej paznokcie przed pójściem spać. Zostaw substancję na palcach, aby działała przez całą noc. Rano będziesz zachwycona! Stosuj tę metodę regularnie, aby widzieć zaskakujące efekty.

3. Rękawiczki i kapsułki

Nocny czas jest idealny do pielęgnacji paznokci. Oto procedura, którą można łatwo zastosować przed pójściem spać.

Potrzebne będą Ci 2 lub 3 kapsułki z witaminą E. Zastosuj zawartość na paznokcie. Załóż rękawiczki do pielęgnacji na dłonie i idź spać. Zdejmij rękawiczki rano, a zobaczysz dużą różnicę. Byłoby najlepiej, aby wykonać tę procedurę regularnie, nie krócej niż przez 1 tydzień, w celu osiągnięcia optymalnych wyników.

Polecane

Może Cię zainteresować