×

7 naturalnych substancji, które w łatwy sposób pomogą Ci się pozbyć ciemnych plam ze skóry

Ciemne plamy na skórze są oznaką jej uszkodzeń, które zwykle występuje ze względu na zbyt częste stosowanie produktów do pielęgnacji skóry, nadmierną ekspozycję na słońce, zmiany hormonalne, blizny po trądziku lub oparzenia.

Problem jest w większości nieestetyczny i może naprawdę zrujnować poczucie własnej wartości. Jeśli jesteś jedną z tych nieszczęśliwych osób, nie musisz się więcej martwić. Istnieje kilka naturalnych środków zaradczych, które skutecznie eliminują problem plam pigmentacyjnych w krótkim czasie.

1. Maska migdałowa

Ta maska ​​działa świetnie na ciemne plamy na skórze. Posiada działanie wybielające i zawiera dużo witaminy E, co jest świetne dla kondycji naskórka. Zanurzyć kilka migdałów w wodzie przez noc, a następnie rozdrobnij je w blenderze wraz ze szklanką wody, 1 łyżeczką miodu i 1 łyżeczką proszku z drzewa sandałowego. Zastosuj maskę na czystej powierzchni skóry i pozostaw ją przez 30 minut. Stosuj ją każdego dnia, aby uzyskać najlepsze wyniki.

2. Maślanka

Maślanka zawiera kwas mlekowy, który pomaga w zwalczaniu nadmiernej pigmentacji i wybiela skórę. Wymieszaj 4 łyżeczki maślanki z odrobiną soku pomidorowego i pozostaw maskę na twarzy przez 15 minut przed spłukaniem.

3. Ziemniaki

Sok z ziemniaków może wybielać skórę i usunąć ciemne plamki. Rozdrobnij ziemniaki i wyciśnij z nich sok. Następnie zaaplikuj go na problematyczne obszary i pozostaw przez 30 minut przed spłukaniem. Powtarzaj ten proces dwa razy w tygodniu, aby uzyskać najlepsze wyniki.

4. Owies

Owies dostarczy skórze niezbędnych składników odżywczych i usuwa martwe komórki skóry oraz ciemne plamki. Będzie on także nawilżał skórę i sprawiał, że stanie się on miękka i gładka. Wymieszaj ½ szklanki owsa z 4 łyżeczkami soku z cytryny i kilka razy w tygodniu nakładaj na skórę. Wyniki powinny być zauważalne w ciągu kilku tygodni.

5. Sok cytrynowy

Sok z cytryny jest potężnym naturalnym środkiem rozjaśniającym skórę oraz ciemne plamy znajdujące się na niej. Wynika to głównie z wysokiej zawartości witaminy C. Jednakże, ponieważ sok jest kwaśny, może podrażniać skórę osób wrażliwych. W tym przypadku wymieszaj go z miodem lub wodą różaną, aby zneutralizować niechciane skutki. Stosuj sok z cytryny na twarz każdego dnia przez 2 tygodnie aż zauważysz różnicę.

6. Zielona herbata

Zielona herbata jest jednym z najlepszych naturalnych środków przeciwdziałającym ciemnym plamom na skórze. Pij kilka filiżanek herbaty każdego dnia lub użyj jej jako tonika, aby pozbyć się ciemnej pigmentacji na skórze.

7. Aloes

Aloes jest jednym z doskonałych środków zaradczych stosowanych na problem nadmiernej pigmentacji. Świeży żel płynący wprost ze środka tej cudownej rośliny skutecznie usunie ciemne plamy i rozświetli skórę.

Natura zawsze zaskakuje swoim działaniem i jest najlepszym źródłem medycyny. Spróbuj użyć naturalnych masek, a łatwo wyeliminujesz hiperpigmentację.

Polecane

Może Cię zainteresować