×

Jak robić ombre – najmodniejszy motyw ostatnich sezonów

Ombre, czyli efekt cieniowania to bardzo popularny motyw już od kilku sezonów. Pojawia się on zarówno na włosach, jak i na paznokciach. Odpowiedź na pytanie jak najszybciej i najłatwiej zrobić ombre brzmi – udać się do salonu fryzjerskiego lub w zależności od naszych potrzeb do salonu manicure. Jeżeli nasz budżet jest mocno ograniczony, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy wykonały ombre samodzielnie. Szybko przekonamy się, że te zabiegi tylko z pozoru wydają się bardzo skomplikowane.

Jak zrobić ombre na włosach?

Ombre na włosach to opiera się na rozjaśnianiu końcówek włosów przy użyciu rozjaśniacza lub farby w odcieniu blondu. Kiedy zastanawiamy się jak prawidłowo zrobić ombre powinnyśmy pamiętać, że istotą jest tu efekt delikatnego przejścia. Nie zależy nam, żeby uzyskać efekt mało estetycznych odrostów. Najłatwiej jest wykonać ombre na włosach długich. Ponadto najlepsze efekty uzyskamy na włosach cieniowanych. Zanim zabierzemy się za rozjaśnianie warto jest wykonać cieniowanie na naszych włosach. Ombre najlepiej wygląda u kobiet o brązowych włosach. Sprawdzi się zarówno u blondynek, jak i u szatynek. Zazwyczaj trudno jest uzyskać pożądany efekt w przypadku bardzo ciemnych włosów. Optymalnym wyjściem jest skorzystanie przy farbowaniu z czyjejś pomocy, choć nie jest to warunkiem koniecznym. Kiedy nikogo oprócz nas nie ma w domu, możemy poradzić sobie samodzielnie Pierwszym krokiem będzie dokładne rozczesanie włosów i podzielenie ich na kilka pasm. Zabezpieczmy dokładnie nasze ubranie przed zabrudzeniem – tu niezbędny okaże się ręcznik. Warto jest zaopatrzyć się w grzebień, którym będziemy przeczesywać nasze włosy w celu odpowiedniego rozłożenia farby. Pamiętajmy, żeby nie nakładać rozjaśniacza zbyt wysoko – chcemy uzyskać ombre, a nie odrosty.

jak zrobić ombre

Farbę nakładamy na końcówki uprzednio rozdzielonych pasm. Po aplikacji preparatu rozjaśniającego przeczesujemy nasze włosy grzebieniem, co pozwoli nam na otrzymanie naturalnego, równomiernego przejścia pomiędzy kolorami. Rozjaśniacz trzymamy na włosach minimum dwadzieścia pięć minut. Warto jest w międzyczasie obserwować stopień rozjaśniania końcówek. Kiedy uznamy, że otrzymałyśmy pożądany kolor, przystąpmy do dokładnego zmywania farby. Po kilku myciach nałóżmy na włosy silny preparat kondycjonujący. Należy zdawać sobie sprawę, że w przypadku rozjaśniania nie możemy przetrzymać farby na włosach. Może to doprowadzić do ich zniszczenia, a nawet utraty. Jeżeli nie mamy doświadczenia, ani pewności co do naszych umiejętności fryzjerskich, znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest udanie się na zabieg ombre do profesjonalisty.

Jak zrobić ombre na paznokciach?

Ombre to motyw modny nie tylko na włosach. Coraz więcej kobiet wykonuje je również na paznokciach. Zanim zdecydujemy się na ombre pamiętajmy, że jest ono bardzo widoczne. Warto upewnić się, czy w naszej pracy możemy pozwolić sobie na tego typu ekstrawagancje. Jeżeli przed nami wakacje, możemy przejść do dzieła. Zanim wykonamy ombre lub każdy inny manicure koniecznie zadbajmy o nasze paznokcie. Powinny być one równe i wypielęgnowane. Tylko wtedy możemy je podkreślać. Do wykonania ombre będzie nam potrzebna gąbka, a także kilka lakierów do paznokci o różnych kolorach. Pierwszym krokiem jest zawsze położenie bazy, która będzie chroniła naszą płytkę przed niechcianym zabarwieniem. Następnie malujemy paznokcie najjaśniejszym z naszej gamy kolorystycznej. Kiedy lakier zaschnie, przy pomocy gąbki nakładamy inny kolor na mniejszą powierzchnię paznokcia. Po wyschnięciu i tego lakieru, na mniejszą powierzchnię nakładamy inny kolor. Na koniec aplikujemy na nasze paznokcie top coat.

Może Cię zainteresować

zamknij