×

Jak zrobić paznokcie? Poradnik krok po kroku

Dłonie to wizytówka każdej kobiety. Ładnie zrobione paznokcie przyciągają wzrok. Są znakiem zadbania i elegancji. Manicure można wykonywać na różne sposoby. Bardzo popularne w ostatnim czasie są m.in. zdobienia żelowe i akrylowe. W salonach prawdziwym hitem jest manicure hybrydowy.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe?

Manicure hybrydowy można z powodzeniem wykonywać w domu. Cały proces nie jest długi – trwa zwykle kilkanaście minut. Wcześniej musisz jednak zaopatrzyć się w odpowiednie produkty. Manicure tego typu jest godny polecenia przede wszystkim ze względu na swoją trwałość. Na płytkach paznokciowych może utrzymywać się nawet 3 tygodnie. Zwykle nie ma żadnego problemu z odpryskiwaniem zdobień. Hybrydy ściąga się dopiero wtedy, gdy paznokcie zaczynają odrastać. Ten rodzaj manicuru zaleca się szczególnie tym, którzy mają zaniedbane paznokcie. Sztuczny materiał świetnie zabezpiecza płytki.

Akcesoria i produkty potrzebne do wykonania hybrydy są ogólnie dostępne. Ich koszt nie jest zbyt duży, dlatego warto w nie zainwestować.

jak zrobić paznokcie

Co jest potrzebne do manicuru hybrydowego?

Przed przystąpieniem do wykonania hybryd musisz przygotować pilnik, kostkę (czyli blok polerski), odtłuszczasz, bazę pod hybrydy, wybrany kolor lakieru, oliwkę do skórek, lampę UV, primer i nawierzchniową hybrydę.

Wykonanie tego rodzaju zdobienia nie jest bardzo trudne. Wymaga jednak nieco więcej czasu niż tradycyjny manicure. Musisz być także bardziej skupiona i uzbroić się w cierpliwość. Pamiętaj o tym, że ładny manicure wygląda dobrze tylko na zadbanych dłoniach. Zadbaj więc o stan swojej skóry. Niech będzie odpowiednio nawilżona i oczyszczona.

Manicure hybrydowy krok po kroku

Zrobienie paznokci hybrydowych nie jest trudne. Stosuj się do zaleceń i wykonuj wszystko według kolejności.

KROK 1

Musisz odpowiednio spiłować paznokcie. Niech mają odpowiedni kształt. Nie ma większego znaczenia, czy wolisz bardziej kwadratowe paznokcie czy bardziej owalne. Z powodzeniem możesz je także spiłować w szpic.

KROK 2

Kolejnym krokiem jest odsunięcie i wycięcie wszystkich skórek. Kiedy to zrobisz, musisz dokładnie zmatowić paznokcie. Użyj do tego bloku polerskiego. Następnie nałóż na płytki odtłuszczasz. Pamiętaj, że lakiery nie są w stanie utrzymać się na śliskich paznokciach. Jeżeli twoje płytki paznokciowe są wyjątkowo oporne na matowienie i oczyszczanie, użyj primera.

KROK 3

Oczyszczone i zmatowione paznokcie są gotowe na malowanie. Najpierw pokryj je cienką warstwą bazy. Utwardź ją za pomocą lampy UV (trzymaj je pod promieniami przez ok. 2 minuty). Potem nałóż na płytki pierwszą cieniutką warstwę koloru. Także ją utwardź w lampie.

KROK 4

Po utwardzeniu nałóż na paznokcie tzw. top, czyli hybrydowy lakier nawierzchniowy. Dzięki niemu możliwe jest utrwalenie zdobień. Topy nadają paznokciom bardzo ładny połysk.

KROK 5

Ostatnim etapem jest przemycie wierzchniej warstwy odtłuszczaczem. Na końcu wmasuj oliwkę w paznokcie i skórki.

W jaki sposób zdjąć hybrydy? Zacznij od lekkiego spiłowania wierzchu. Następnie zamocz wacik w płynie przeznaczonym do usuwania hybryd. Przyłóż je do całej płytki paznokcia i obwiń je folią aluminiową. Po odczekaniu 15 minut zdejmij papier. Hybrydy dosyć łatwo powinny wtedy schodzić. W razie trudności wspomóż się drewnianym patyczkiem lub pilnikiem.

Jak wykonać inne zdobienia?

W domu możesz wykonać także inne rodzaje zdobień. Z powodzeniem w domowych warunkach można robić np. manicure żelowy lub french manicure. Możesz także bawić się kolorami i wzorami. Na popularności zyskuje np. ombre na paznokciach – czyli naturalne przechodzenie jednej barwy w drugą.

Czym są paznokcie żelowe? To rodzaj sztucznych płytek paznokciowych, które przytwierdzone do naturalnych dają bardzo ładny, naturalny efekt. Zbudowane są z dwóch substancji. W przeciwieństwie do manicure akrylowego, żelowy nie uszkadza płytki paznokciowej lub robi to w bardzo małym stopniu.

Może Cię zainteresować