×

Jak zrobić dziecko? – skutecznie i naturalnie

Zapłodnienie może mieć całkowicie nieplanowany, przypadkowy przebieg. Jednakże coraz częściej dzieje się tak, iż starania wymagają znacznie większego wysiłku – od metod naturalnych poczynając, przez wsparcie farmakologiczne a na in-vitro kończąc. My podpowiemy jak zrobić dziecko skutecznie, stosując się do podstawowych zasad płodności.

Dni płodne, czyli jakie

Cykl miesięczny kobiecego ciała opiera się o dni płodne i niepłodne, których rozkład ma związek z pojawiającym się krwawieniem. Ten 28-dniowy cykl rozpoczyna się pierwszego dnia miesiączki. Piątego dnia inicjuje się proces dojrzewania pęcherzyków jajnikowych, zawierających komórkę jajową. Około 14 dnia pęcherzyk pęka a komórka wędruje jajowodem w stronę macicy. Jeżeli w tym czasie napotka odpowiednio silnego plemnika, to zostanie zapłodniona i w sprzyjających warunkach, zagnieździ się w ściance macicy. Dni płodne łatwo obliczysz za pomocą gotowych kalkulatorów, znajdujących się w sieci, czy schematów do określania płodności. Jednakże w przypadku, gdy cykle są nieregularne (a ma to miejsce w przypadku większości kobiet), obliczenia tego typu okazują się bardzo mało precyzyjne. Jeżeli więc zastanawiasz się jak zrobić dziecko swojej dziewczynie, to wyśledź przebieg jej cyklu i postaw na zbliżenie w dniach potencjalnie płodnych.

jak zrobić dziecko

Będzie chłopiec czy dziewczynka?

O ile teoretycznie wydaje się, iż nie mamy najmniejszego wpływu na to, jaką płeć będzie miało nasze dziecko, to naukowcy prowadzą już wieloletnie badania nad skutecznym sposobem regulowania tego aspektu. Co powinieneś więc robić, jeżeli chcesz mieć syna? Uprawiaj seks w dniu owulacji. Dlaczego jest to tak istotne? Plemniki „męskie”, czyli dające szansę na spłodzenie chłopca są znacznie szybsze od swoich „żeńskich” odpowiedników. Dlatego też, ich szanse na dotarcie do jajeczka są wyraźnie wyższe. Dla równowagi zaś, plemniki „żeńskie” cechują się wyższą wytrzymałością, w związku z czym, większe prawdopodobieństwo spłodzenia dziewczynki następuje, podczas seksu na dwa dni przed owulacją (zanim ona nastąpi, to plemniki „męskie” zdążą już zginąć).

Jak zrobić dziecko ?– najbardziej skuteczna pozycja

Mitem jest twierdzenie, iż niektóre pozycje seksualne znacznie lepiej wpływają na poczęcie, niż inne. Kluczem do sukcesu jest trafienie w płodne dni oraz na tyle dobra kondycja partnerów, by ich komórki były zdolne do zapłodnienia. Nie ma znaczenia głębokość penetracji ani tym bardziej długość zbliżenia. Część osób jest mocno przekonana o tym, iż kobiety powinny po stosunku trzymać nogi uniesione w górze – sposób na pewno nie zaszkodzi ale nie ma też większego wpływu na żywotność czy ruchliwość plemników.

A co z lubrykantami?

Chcesz sobie zrobić dziecko? To uważnie dobieraj lubrykanty, które stosujesz podczas zbliżenia. Pamiętaj o tym, iż część z nich może zmieniać naturalny odczyn pochwy. To zaś prowadzi do stworzenia warunków, w których plemniki stracą swoją ruchliwość, bądź w ogóle zostaną unicestwione. Podobne działanie wykazuje również ludzka ślina. Najlepiej stawiać jest na specyfiki o naturalnym pochodzeniu, które posiadają właściwe oznaczenia na opakowaniach. Dla przykładu można podać, iż część prezerwatyw nawilżona jest specjalnym żelem plemnikobójczym, by spotęgować ich działanie antykoncepcyjne. Jeżeli chcesz mieć dziecko, omijaj je szerokim łukiem.

Może Cię zainteresować