×

Jak rozpoznać geja – kilka najważniejszych symptomów

Osoby o homoseksualnej orientacji często ukrywają swoje preferencje, ze względu na obawę przez szykanami ze strony otoczenia. Dlatego też wchodzą w fikcyjne związki małżeńskie, tworzą rodziny a czas spędzany w towarzystwie sobie podobnych trzymają w tajemnicy. Jak rozpoznać geja? Istnieje kilka sygnałów, które mogą zwrócić naszą uwagę.

Stereotypy i pozory

Karykaturalna postać geja, ubranego w jaskrawe stroje, z wyzywającym stylem bycia i specyficzną modulacją głosu jest rzadkością, która stanowi mały ułamek całej społeczności. W większości przypadków, zarówno strój jak i sposób zachowania na co dzień, nie daje szans na szybkie i jednoznaczne określenie kto jest gejem. Czasem pozorna delikatność usposobienia czy duża dbałość o wygląd zewnętrzny powodują, iż w szkole czy pracy, dany mężczyzna jest postrzegany jako homoseksualista. Jak jest w rzeczywistości?

Jak rozpoznać geja po zachowaniu?

Nadmierna dbałość o swoje ciało – zarówno w zakresie rzeźbienia sylwetki czy stosowania kremów pod oczy może wzbudzić Twoją czujność. Modna, zawsze nienagannie ułożona fryzura, postawa mówiąca „podziwiajcie mój wygląd”, częste przeczesywanie włosów oraz otaczanie się kręgiem przyjaciół złożonym wyłącznie z kobiet, to także częste symptomy, przemawiające za odmienną orientacją seksualną danego mężczyzny.

jak rozpoznać geja

Jak rozpoznać geja w związku?

Wchodzenie w intymne relacje z kobietami są często zasłoną dymną dla gejów, którzy boją się odgadnięcia swojej orientacji przez otaczające ich środowisko. Nierzadko związki tego typu są w stanie przetrwać wiele lat, zaowocować dziećmi i wspólnie spędzanymi wakacjami. O ile układ partnerski może dobrze służyć oby małżonkom, to jednak częściej zdarza się tak, iż skłonności geja biorą górę i niszczą wspólnie wypracowane dobro. Poszukując partnera do związku i kierując swoje zainteresowanie w stronę geja, możesz spotkać mur niezrozumienia i oporności na Twoje zaloty. Taka sytuacja podcina skrzydła, nawet atrakcyjnym kobietom, gdyż tracą one wiarę w siebie, nie domyślając się, iż bez względu na swoje walory i tak nie uzyskałyby uznania w oczach takiego mężczyzny. Jeżeli Twój partner zwraca nadmierną uwagę na sposób ubierania się waszych znajomych, ma więcej kosmetyków niż Ty i dłużej przygotowuje się do wyjścia w łazience, to pora przyjrzeć się dokładniej jego orientacji (mimo, iż uprawiacie wspólnie seks). Wiele kobiet przeżywa szok, gdy dowiaduje się, że ma męża geja.

Gej Cię wysłucha i pocieszy

Cechy charakterystyczne dla kobiet, czyli empatia, lubość do roztrząsania problemów zdrowotnych i międzyludzkich, zwracanie szczególnej uwagi na ubiór i detale stylizacyjne czy preferencje względem wspólnie spędzanego czasu, są również bliskie gejom. Dlatego bardzo często przyjaźnią się oni z kobietami, chodzą wspólnie na zakupy, do kosmetyczki czy na siłownię. Dość znamienne jest również całowanie się z innymi mężczyznami na powitanie (o ile w niektórych kręgach kulturowych jest to normą, u nas przeważa zwykłe podanie sobie dłoni). Biegłość w najnowszych trendach mody, umiejętność wysłuchania rozhisteryzowanej i zapłakanej kobiety a także pójście do baru na kolorowego drinka – to zapewni Ci przyjaciel gej. Ten najmniej rzucający się w oczy, próbujący płynąc z falą tłumu będzie zawsze rozdarty pomiędzy tym, co czuje a tym co udaje na zewnątrz. Moda na metroseksualnych mężczyzn powoduje zaś, iż granice pomiędzy hetero a homo zacierają się powoli. Dlatego trafne i szybkie osądzenie, że dany Pan jest gejem, może okazać się nietrafione (ostrożnie z osądami).

Może Cię zainteresować