×

Rodzice są przerażeni, że z roku na rok ich syn przybiera 45 kg. W wieku 15 lat chłopak waży już 320 kg!

Jacob Miller ma 15 lat i przebywa w Szpitalu Dziecięcym w Cincinnati w USA. Rano nastolatek musi przejść bardzo ważną operację. Jego nadwaga jest zastraszająca i jest wynikiem choroby, z którą boryka się od urodzenia. Mając zaledwie 15 lat, waży aż 320 kilogramów!

Jacob urodził się zbyt wcześnie i już jako noworodek ważył 5 kilogramów. Mając 12 miesięcy osiągnął wagę 23. Jako dziecko przybierał na wadze średnio 45 kilogramów rocznie.

Rodzice słusznie obawiają się o zdrowie Jacoba. Taka waga powoduje ogromne obciążenie dla narządów wewnętrznych.

Lista dolegliwości nie ma końca: układ krążenia, układ oddechowy, stłuszczenie wątroby, cukrzyca, obrzęk nóg. Rodzice rozpaczliwie szukają pomocy.

Opublikowany przez Jacoba Miller Poniedziałek, 25 kwietnia 2016

Otyłość nie jest wynikiem braku samokontroli lecz wrodzonymi zaburzeniami hormonalnymi, jednak skuteczna terapia może potrwać nawet 15 lat, a Jacob potrzebuje pomocy natychmiast.

Lekarze zalecają zmniejszenie żołądka. Po zabiegu nastolatek musi utrzymać ścisłą dietę, a same przygotowania nie są łatwe. Tuż przed operacją Jacob jest lżejszy o 35 kilogramów i w końcu trafia na stół operacyjny.

Po kilku godzinach operowania, żołądek Jacoba jest wielkości kurzego jajka. Rygorystyczna dieta i sport sprawiają, że chłopiec powoli traci na wadze. Na niełatwej drodze do zmian wspiera go rodzina, specjaliści i szkolni przyjaciele.

Kiedy Jacob wraca 3 miesiące po operacji, koledzy są pod wrażeniem zmian. W tak krótkim czasie stracił 70 kilogramów! Wszyscy są dumni z jego postępów, a nastolatek jest wzruszony wsparciem przyjaciół.

Chłopak ma również ogromny dystans do siebie. Jest bardzo inteligentny, dowcipny i ujmujący. Wszystkie te cechy sprawiają, że nie poddaje się i dzielnie walczy o swoje zdrowie.

Jacob nawet zaprosił dziewczyną na szkolne tańce! Rok temu byłoby to nie do pomyślenia, ale jego partnerka jest pełna podziwu dla silnej woli chłopca.

Opublikowany przez Jacoba Miller Piątek, 11 grudnia 2015

Jacob jest na najlepszej drodze do zmian. Kto wie, jak będzie wyglądał za kilkanaście lat? Pozostaje nam trzymać kciuki, że mimo niepowodzeń Jacob osiągnie swój cel. Brawo!

Polecane

Może Cię zainteresować