×

11 znaków, które sugerują, że możesz mieć najrzadszy typ osobowości

Zgodnie z testem osobowości Myera-Briggsa istnieje 16 typów osobowości, które opierają się na czterech kategoriach. Aż 98% ludności świata dzieli 15 spośród nich, ale jedynie 2% ludzi posiada 16 typ.

Jaki to typ?

Nosi on nazwę INFJ, a znany jest także jako „adwokat”. Cztery główne kategorie dzielone są pod względem ekstrawersji i introwersji, a także intuicji, myślenia, odczuwania, oceniania czy też postrzegania. Typ osobowości znany jako adwokat wyróżnia się tym, iż łączy w sobie cechy, które znajdują się we wszystkich czterech kategoriach.

A może to właśnie Ty jesteś najrzadszym typem osobowości?

Jeżeli wszystkie poniższe cechy będą się zgadzały z Twoimi lub ich większość, to bardzo prawdopodobne, że jesteś właśnie INFJ. Przekonaj się!

1. INFJ cenią bardziej jakość niż ilość

Kiedy np. spędzają z kimś czas, nie lubią go marnować na nieistotne dyskusje, zdecydowanie wolą poważne tematy. Kiedy wyczują, że ktoś nie jest autentyczny, tracą nim zainteresowanie. Dlatego m.in. nie mają zbyt wielu przyjaciół.

2. INFJ potrafią szybko zdobyć zaufanie

Jest w nich coś, co sprawia, że szybko zdobywają zaufanie innych ludzi. Zdarza się, że nawet zupełnie obcy potrafią zwierzyć im się z rzeczy, których nie mówili nawet przyjaciołom.

3. INFJ są empatycznymi ludźmi

Potrafią pomóc w problemach. Nieważne czy chodzi o obawy lub obecną sytuację w życiu danego człowieka czy nawet jakąś przebytą traumę z przeszłości.

4. INFJ nienawidzą kłamstw i ukrytych intencji

Cenią sobie prawdę i natychmiast wyczuwają, gdy ktoś nimi manipuluje. Szybko odcinają się od takich osób.

5. INFJ to introwertycy, którzy często postrzegani są jako ekstrawertycy

Wszystko dlatego, że ten typ potrafi dość szybko dostosować się do sytuacji społecznych i często jest bardzo otwarty na rozmowy. Przebywając cały czas w towarzystwie, osoby o tym typie osobowości często przychodzą do domu wyczerpane.

6. INFJ mają silne przekonania

Może to prowadzić do wielu problemów. Kiedy tylko wyklarują swoje ideały i zrozumieją w co wierzą, nie cofną się przed niczym, aby tego bronić. Mogą nawet odcinać się od ludzi, którzy mają zupełnie inne przekonania.

7. INFJ mają tylko kilku prawdziwych przyjaciół

Ludzie często nadużywają słowa „przyjaciel”. W przypadku tego typu osobowości nie ma o tym nawet mowy. INFJ odnosi je tylko do wybranych i naprawdę bliskich osób.

8. INFJ odnoszą lepsze wyniki, gdy działają samodzielnie lub w małych grupach

Chociaż dobrze współpracuje im się w większych grupach, bo świetnie dogadują się z ludźmi, to najlepsze wyniki osiągają, kiedy dane zadania mogą wykonywać samodzielnie lub w bardzo małej grupie. Zwłaszcza jeśli należą do niej osoby, którym ufają.

9. INFJ ciągle dążą do perfekcji

Wszystko, co robią, chcą zrobić dobrze i to już za pierwszym razem. Dlatego zazwyczaj wszytko im wychodzi. Jednak, kiedy coś im się nie powiedzie, trudno jest im to przyjąć do wiadomości i pogodzić się z porażką.

10. INFJ mają lekkość pióra i wiele kreatywności

Wiele osób z tym typem osobowości ma trudności z wyrażaniem się werbalnie, ale kiedy przychodzi im coś napisać, robią to z łatwością i olbrzymią przyjemnością. Niektórzy odnoszący sukcesy pisarze posiadają właśnie ten rzadki typ osobowości.

11. INFJ chcą wszystko naprawiać

Nie potrafią przejść obojętnie obok skrzywdzonych ludzi. Zawsze chcą im pomagać. Zwłaszcza jeżeli widzą, że dana osoba nie godzi się ze swoim losem i również chce zmienić swoją sytuację.

Może Cię zainteresować

zamknij