×

Żeńskie imiona, które podobają się mężczyznom. Obok nich nie przejdą obojętnie

Czy imię Grażyna kojarzy ci się z kobietą pociągającą? Czy Halina jest według ciebie atrakcyjna? Gdy nasi rodzice wybierają dla nas imiona, kierują się różnymi kryteriami. Ale raczej nie zastanawiają się, czy dane imię będzie atrakcyjne dla płci przeciwnej. Chociaż brzmi to dość absurdalnie, imię wpływa na naszą atrakcyjność w oczach innych. I choć to, jakie imię dobrze się nam kojarzy, a jakie niekoniecznie, jest kwestią indywidualną, to są pewne uniwersalne imiona, które podobają się mężczyznom. Jakie?

Imię – błogosławieństwo albo przekleństwo

Nasze imię towarzyszy nam przez całe życie. Chociaż nie mamy żadnego wpływu na wybór, jego konsekwencje odczuwamy w przedszkolu i szkole. I już na tym etapie często przekonujemy się, że coś tak oczywistego jak imię, może stać się przedmiotem żartów czy drwin.

Ale nasze imię wpływa również na nasze dorosłe życie. Kojarzy się z określonymi cechami charakteru.

Imiona przywodzące na myśl osoby sukcesu, brzmiące atrakcyjnie, mogą przyczynić się do tego, że osoby, które je noszą będą zachowywały się w określony sposób

– twierdzi Richard Wiseman profesor psychologii na Uniwersytecie w Hertfordshire , cytowany przez portal mamadu.pl.

Albert Mehrabiana z Uniwersytetu w Kalifornii dodaje natomiast, że ludzie traktowani są różnie w zależności od tego, w jaki sposób brzmi ich imię.

I choć może nam się to podobać lub nie, możemy to zaobserwować w wielu sferach. Twórcy filmowi raczej nie nazwą seksownej, atrakcyjnej bohaterki imieniem Brunhilda czy Jadwiga. Artyści kabaretowi nie bez powodu wybierają dla infantylnej blondynki imię Mariolka, a imię Grażyna nie bez przyczyny zamiast kojarzyć się z symbolem seksu, kojarzy się raczej z kiczem i obciachem. Dla wielu osób podobne skojarzenia są krzywdzące, ale niestety funkcjonują w społeczeństwie. Dlatego imię może stać się zarówno naszym błogosławieństwem, jak i przekleństwem.

Imiona, które podobają się mężczyznom

Ponoć o gustach się nie dyskutuje. Na to, czy dane imię nam się podoba, czy nie, wpływa wiele czynników. Jednak okazuje się, że imiona mają duży wpływ na to, czy jesteśmy postrzegane przez mężczyzn jako atrakcyjne.

Philip G. Erwin, który dał swoim studentom zdjęcia męskich i żeńskich twarzy. Niektórych nie podpisano wcale, a niektóre podpisano atrakcyjnymi i nieatrakcyjnymi imionami. Okazało się, że imiona odpowiadały za około 6% zmienności oceny atrakcyjności.

A jakie imiona noszą najładniejsze kobiety w opinii mężczyzn? W internetowym rankingu znalazły się:

  1. Izabela
  2. Helena
  3. Oliwia
  4. Aleksandra
  5. Maja
  6. Julia
  7. Weronika
  8. Róża
  9. Zofia
  10. Anastazja

   Zgadzacie się z tym rankingiem?

Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij