×

To najpopularniejsze imię na świecie. W Polsce dużo dziewczynek je nosi

Jakie imię nadać dziecku? Przed tym trudnym wyborem staje każdy rodzic. W końcu imię, które wybierzemy, będzie towarzyszyć naszej pociesze do końca życia.

Najpopularniejsze imię

Okazuje się, że istnieje imię, które cieszy się bardzo dużą popularnością na całym świecie. Może wynika to z tego, że da się je przełożyć na większość języków? Również w Polsce w pierwszej połowie tego roku, imię to uplasowało się na 4 pozycji w rankingu najczęściej nadawanych dziewczynkom!

A post shared by @laurarstokes on

O jakim imieniu mowa?

Laura Wattenberg z serwisu BabyNameWizard.com zdradziła ostatnio, że imieniem tym jest Sophia, czyli nasza Polska Zosia. W momencie przeprowadzania badań, była w czołówce imion aż w dziewięciu krajach.

Zaskoczyło mnie, że tak wiele języków i tak wiele kultur wybrzmiewa w ten sam sposób w tym samym czasie. To nam pokazuje, jaki mamy dzisiaj przepływ między kulturami – mówi Laura

A post shared by Rebecca Pedrick (@twinz86) on

Imię Zosia pochodzi od greckiego słowa „sophia”, co w tłumaczeniu oznacza „mądrość”. W Polsce funkcjonuje od czasów średniowiecznych, gdy przybyło do nas z terenów niemieckich.

Może Cię zainteresować