×

Ile królików jest na obrazku? „Tylko 1 procent ludzi potrafi znaleźć wszystkie”

Ile królików jest na obrazku? Na to pozornie dziecinnie proste pytanie jest w stanie odpowiedzieć wyłącznie niewielki odsetek ludzi. Sprawdź koniecznie, czy potrafisz wskazać prawidłową liczbę zwierząt. To pomoże ocenić poziom Twojej koncentracji i spostrzegawczości.

Ile królików jest na obrazku?

Wiele osób kojarzy serwis TikTok przede wszystkim z nie do końca poważnymi treściami, tworzonymi przez nastoletnich influencerów oraz spragnione sławy celebrytki. Tymczasem poza instruktażowymi filmikami na temat makijażu i fryzur oraz niebezpiecznymi wyzwaniami, można tam znaleźć ogrom różnorodnych materiałów.

W ostatnim czasie na TikToku prężnie rozwijają się m.in. profile prowadzone przez lekarzy ginekologów. W serwisie działa również wielu duchownych, opowiadających o rozmaitych aspektach wiary.

Niemniej jednak media społecznościowe w dalszym ciągu nastawione są przede wszystkim na rozrywkę, dlatego odwiedzając TikToka możemy mieć pewność, że znajdziemy coś, co poprawi nasze samopoczucie. Obecnie furorę w sieci robią zagadki na spostrzegawczość, które pozwalają ocenić, w jakim stanie jest nasz umysł. Internauci wykonują krótkie testy, które zazwyczaj mają formę obrazkowych zagadek logicznych.

Niedawno na TikToku ukazała się łamigłówka, która w sieci wzbudziła wielkie zainteresowanie. Jeden z TikTokerów opublikował filmik zawierający wyjątkowo podchwytliwe pytanie. Użytkownik o pseudonimie @hecticnick udostępnił nagranie, na którym pojawia się grafika przedstawiająca białe króliki. Urocze zwierzątka o białej sierści kicają po ośnieżonych torach kolejowych.

Ze względu na bardzo jasną tonację obrazka bardzo trudno jest wskazać prawidłową liczbę królików. Autor filmiku tłumaczy, że jedynie niewielki odsetek społeczeństwa jest w stanie prawidłowo policzyć króliki znajdujące się na obrazku.

Tylko 1 proc. ludzi potrafi znaleźć wszystkie króliki na tym obrazku. To nie takie łatwe, więc dajcie znać, ile znaleźliście.

@hecticnickHow many really are there? 🤯♬ Punk Monk – Playboi Carti

Hit TikToka. Test na inteligencję

Nagranie doczekało się niemal 10 tys. komentarzy. Odpowiedzi internautów były niezwykle zróżnicowane. Niektórzy doliczyli się 19 królików. Inni podawali znacznie niższe wartości. Tylko nieliczni stwierdzili, że zwierząt jest nieskończenie wiele. Jeden z komentujących napisał:

Jest ich nieskończenie wiele, ponieważ zarówno śnieg, jak i króliki są białe.

Ostatecznie w dyskusję włączył się sam Nick. Mężczyzna stwierdził, że odpowiedź „21” jest najbliższa prawidłowej liczby. Nie powiedział jednak, ile dokładnie królików kica po śniegu. W związku z tym, na razie 10 tys. zgadujących żyje w niepewności.

Być może kiedyś dowiemy się, ile królików zdaniem autora ukryło się na grafice. Nie można wykluczyć, że TikToker sam nie ma pewności co do prawidłowej liczby zwierząt. Oczekując na odpowiedź Nicka, możemy zająć się rozwiązywaniem innych zagadek, utrzymanych w podobnej konwencji. Jedną z najciekawszych łamigłówek jest zdjęcie, na którym ukrył się pies.

ile królików jest na obrazku
Freepik
*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: TikTok (miniatura wpisu), TikTok, Freepik

Może Cię zainteresować

zamknij