×

Mężczyźni określili, jaka figura u kobiety podoba im się najbardziej. Są też wyjątki

Znane wszystkim powiedzenie głosi, że „o gustach się nie dyskutuje” i coś w tym z pewnością jest. W końcu jednym podobają się niebieskookie blondynki, innym wysokie brunetki, a jeszcze innym niskie dziewczyny o rudych włosach. I choć stwierdzenie to tyczy się również budowy ciała, przeprowadzono badania, na podstawie których stwierdzono, jaka kobieca sylwetka podoba się mężczyznom najbardziej. Wynik niestety nie napawa optymizmem.

To oni podjęli się przeprowadzenia eksperymentu

Przeprowadzenia swego rodzaju eksperymentu podjął się brytyjski biolog pracujący w University of Aberdeen prof. John Speakman oraz dr Lobke Vaanholt. Badanie zostało przeprowadzone na mężczyznach z 10 różnych krajów świata, aby wyniki mogły być jak najbardziej wiarygodne.

Zadziwiające wyniki badań

Zdecydowana większość panów odpowiedziała, że idealna kobieca sylwetka to taka, która balansuje na granicy niedowagi (BMI 19), a więc w granicach rozmiaru 34. Wynik ten zaskoczył samych badaczy, a w szczególności profesora Speakmana, który był przekonany, że mężczyźni podświadomie preferują cechy wyglądu świadczące o płodności – z pełnymi biodrami i sporych rozmiarów piersiami.

Czy można więc to jakoś wytłumaczyć? Okazuje się, że tak

Jak uważają twórcy eksperymentu, powodem takich, a nie innych odpowiedzi, jest młodszy wiek kobiet, a nie zapominajmy, że dziewczyny w wieku 18-20 lat najczęściej wykazują BMI 19. Powszechnie mówi się, że najlepszy okres na wydanie na świat potomka to okres do 26. roku życia. Pamiętajmy również, że u kobiet, które dobiegają do trzydziestki, nie tylko następuje okres rozpoczęcia spadku płodności, ale także przybrania na wadze około pięciu kolejnych kilogramów. Reasumując, niska waga jest w jakiś sposób powiązana ze wczesnym wiekiem oraz płodnością, która w okolicach 20 roku życia stoi na najwyższym poziomie.

To by tłumaczyło, dlaczego tak wielu określiło za swój ideał szczupłe kobiety o BMI 19. Jeśli nic Wam nie mówi ten wskaźnik, poniżej publikujemy zdjęcie dziewczyny, która mniej więcej mieści się w tym przedziale.

Podejrzewalibyście, że mężczyźni mogą uznać takie ciała za swój ideał?

Może Cię zainteresować

zamknij