×

Niezwykły psiak z pięknymi oczami! Swoim wyglądem przywodzi na myśl dzikiego lisa!

Lisy są niezwykle pięknymi zwierzętami i wiele osób marzy o nich w domu. Tutaj z pomocą przychodzi hybrydowa rasa psa Pomsky, która bardzo je przypomina

Hybrydowa rasa Pomsky

Wbrew pozorom Pomsky nie jest rasą pierwotną, ale hybrydową. Powstała ona z połączenia szpica miniaturowego z psem husky. Nie są to wielkie psy i będą ważyć od 9 do 13 kg, choć mogą się zdarzyć większe osobniki. Obecnie nie są uznawane jako „rasa” i Pomsky nie widnieją w oficjalnym rejestrze ras związku kynologicznego w USA. Ich hodowla nie jest prosta i wynika to z ogromnych różnic między husky a szpicem.

Inteligenty, figlarny i wymagający ruchu

Fanów Pomsky jednak nie brakuje na świecie i coraz więcej osób pragnie posiadać takiego psiaka. Są chwalone za to, że są niezwykle inteligentne oraz skore do ruchu i zabawy. Jednak to tylko obiegowa opinia. Spora różnica w temperamencie obu ras może tworzyć niezwykle dziwne oraz nietypowe zachowania i każdy Pomsky będzie wymagał indywidualnego podejścia.

Pomsky nie zawsze wyglądają tak samo i wiele zależy od dziedzictwa rodziców. Jedno szczenię może wyglądać zupełnie inaczej niż inne, nawet jeśli pochodzą z tego samego miotu, a nie mówimy tylko o zabarwieniu. Te psy mogą być bardzo puszyste lub mieć krótką sierść, zależy to od genów, której rasy zaczną dominować.

Psia gwiazda instagrama

Najsłynniejszą gwiazdą jeśli chodzi o psy Pomsky jest Mya ze Stanów Zjednoczonych. Mieszka ona ze swoimi właścicielami w Południowej Florydzie, a para uwielbia podróżować po Stanach Ameryki, dokumentując swoje przygody na Instagramie. Jej przygody śledzi ponad 50 tys. obserwujących. Jest wyjątkowa nawet w obriebie Pomsky, zważywszy na swój nietypowy i unikatowy wygląd. Wygląda niemal identycznie jak lis!

Chcielibyście takiego psiaka? Niestety w Polsce nie są dostępne, zaś cena szczeniąt z USA bądź Wielkiej Brytanii może osiągać nawet 14 tys. złotych! Jeśli zależałoby wam na tak pięknych oczach jak ma Maya, to możecie doliczyć kolejne tysiące. Jest to cecha niezwykle rzadka i pożądana przez hodowców.

Hybrydowa rasa Pomsky
Instagram

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Today hike in PA ????

Post udostępniony przez Mya The Pomsky (@myathepomsky)

Hybrydowa rasa Pomsky
Instagram

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

West coast beaches are way more fun then east coast beaches. ??⛰ #MuirBeach #MuirWoods

Post udostępniony przez Mya The Pomsky (@myathepomsky)

Źródła: vt.co, psy-pies.com, www.boredpanda.com, dziennikzachodni.pl, puppytoob.com
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Instagram, Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij