×

Matka handlowała 14-letnią córką chorą na autyzm. W zamian otrzymywała gotówkę i kokainę

Do dramatycznego odkrycia doszło w Kolumbii w USA. W obskurnym motelowym pokoju, 49-letnia Renee Collins pozwalała na wykorzystywanie seksualne swojej autystycznej córki. Sprzedawała ją mężczyznom w zamian za pieniądze i narkotyki. Niepełnosprawna 14-latka nie wiedziała, co się dzieje, dlatego też pokornie wykonywała polecenia matki.

Renee Collins nie działała sama. Pomagał jej partner – 44-letni William Thomas Jr. Śledztwo dowiodło, że on również wykorzystywał seksualnie chorą dziewczynę.

Autystyczne dziecko

Pokrzywdzona dziewczynka była wykorzystywana od dłuższego czasu. Nie była w stanie się sprzeciwić. 14-latka cierpi bowiem na porażenie mózgowe oraz autyzm. Jest również częściowo głucha oraz używa aparatów korekcyjnych by prawidłowo chodzić. W rozwoju psychicznym zatrzymała się na poziomie malutkiego dziecka. Potrzebuje stałej opieki. Nie była świadoma tego co się wokół niej dzieje.

Zaniepokojony personel

Prawda zaczęła wychodzić na jaw, gdy Narodowe Centrum ds. Zaginionych i Wykorzystywanych Dzieci zostało poinformowane o podejrzeniu handlu dziećmi na tle seksualnym. Jak się okazało, na policję zadzwonił kierownik motelu „Welcome Inn”, w którym Renee wraz z córką często się zatrzymywała. Personel martwił się o bezpieczeństwo nastolatki, która na długie godziny znikała w pokoju z obcymi mężczyznami.

Seks za narkotyki

W lipcu 2017 r. pojawił się także świadek, który poinformował policję, że Collins otrzymywała kokainę i pieniądze w zamian za umożliwienie dwóm mężczyznom uprawiania seksu ze swoją upośledzoną córką.

Motelowy pokój

Wtedy śledztwo nabrało tempa. Policji udało się potwierdzić, że niepełnosprawna dziewczynka miała w motelowym pokoju uprawiać seks z mężczyznami. Podczas zatrzymania, 14-latka wyznała, że matka pożyczyła ją “złym ludziom”, w tym swojemu partnerowi Thomasowi. Dziewczynka przyznała również, że przynajmniej raz, „źli mężczyźni” włożyli igłę w jej ramię i wstrzyknęli jej „lekarstwo” po odbytym stosunku.

Oprawcy trafili za kratki

Collins wraz ze swoim partnerem zostali natychmiast aresztowani. Chwilę później przetransportowano ich do więzienia w hrabstwie Boone. Obecnie, by wyjść na wolność muszą wpłacić kaucję w wysokości 200 tys. dolarów za osobę. Jednak nie wydaje się prawdopodobne by zdołali zebrać potrzebną sumę. Czekają więc na proces.

Może Cię zainteresować

zamknij