×

Halejcio żali się na rosnące raty kredytu. Aktorka spłaca willę za 9 mln złotych

Klaudia Halejcio żali się na rosnące raty kredytu. „To jest oszustwo” — mówi aktorka, która zamieszkała w luksusowej willi, za którą zapłaciła… 9 mln złotych. Gwiazda spłaca kredyt wspólnie z partnerem. Teraz przyznaje, że wyższe raty zmusiły ją do intensywniejszej pracy i skorzystania z wakacji kredytowych.

Dramat wielu polskich rodzin

Podwyżki stóp procentowych to temat, który elektryzuje opinię publiczną. Walka z szalejącą inflacją powoduje, że najbardziej obrywają kredytobiorcy. Ekonomiści piszą o tym, że „PiS stworzyło raj dla banków i dramat dla polskich rodzin”. Oliwy do ognia dolał poseł PiS Marek Suski, który stwierdził rozbrajająco: „Jak się zaciąga kredyty, to się je spłaca”.

Tyle że dla wielu polskich rodzin kolejne podwyżki stóp procentowych są potężnym ciosem. Jednocześnie obserwujemy wzrost cen w sklepach i płacimy coraz wyższe rachunki. Wielu Polaków musi ostro oszczędzać, żeby zapłacić kolejną ratę kredytu. Niektórzy próbują spiąć domowy budżet, podejmując dodatkową pracę.

Klaudia Halejcio żali się na rosnące raty kredytu

Wyższe raty kredytu to problem, który nie omija także znanych osób. Klaudia Halejcio jeszcze w ubiegłym roku żartowała, że nawet nie wie, ile wynosi miesięczna rata kredytu.

Tak? Tyle kosztowało? Patrz, kredyt podpisałam, nie wiedziałam co… Ale patrz, rozłożone na 30 lat i wspólnie [z partnerem], więc spoko. Nie no, mówię serio. No co? No trzeba, trzeba spłacać co miesiąc, jak nie, no to wiesz, masz przerąbane

– śmiała się Klaudia.

Po tym, jak RPP po raz ósmy z rzędu podniosło stopę procentową, aktorce nie jest już do śmiechu. Halejcio zamieszkała z rodziną w luksusowej willi za 9 mln złotych. To piękny dom na warszawskim Ursynowie, o którym aktorka zawsze marzyła. Teraz ma do dyspozycji 520 metrów powierzchni użytkowej, prywatny staw i basen.

Gwiazda przyznaje jednak, że ostatnio sytuacja jest trudna i chwyta się każdej pracy, byle tylko zarobić dodatkowe pieniądze. O ile wzrosła jej miesięczna rata?

Może nie 100%, ale sporo wzrosło… Myślę, że jest to trudny czas dla wielu osób, nie każdy ma taką sytuację, że może dźwignąć ten temat

– wyznała Halejcio w rozmowie z serwisem Pomponik.

Halejcio skorzystała z wakacji kredytowych

Aktorka czuje się oszukana przez bank.

To jest naprawdę trudne, bo to jest trochę oszustwo. No umówmy się szczerze, kto ma kredyt, ten to rozumie. To jest oszustwo, bo w momencie, kiedy zawierasz umowę, wiesz mniej więcej, jak wygląda twoja sytuacja, jak będzie wyglądała rata, jak możesz sobie rozdzielić wydatki w danym miesiącu. I nagle ta rata jest dwa razy większa? No to jest to naprawdę trudne

– żali się Halejcio.

Ostatecznie nawet majętna aktorka skorzystała z wakacji kredytowych, które pozwalają na zawieszenie płatności rat.

Ale czemu nie? Myślę, że rząd mógłby jeszcze popracować. Jest wiele osób, którym ta sytuacja naprawdę przysporzyła dużo łez i trudu w życiu. Myślę, że jest to jakieś ułatwienie, ale mogliby coś jeszcze pomóc

– podkreśliła Klaudia Halejcio.

Na pocieszenie razem z aktorką przypominamy, że nadal jest coś, co możemy mieć zupełnie za darmo!

Fotografie: Instagram

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x