×

Akcja saperów w przedszkolu. Dzieci bawiły się granatem

W Szwecji doszło do niecodziennego, ale też bardzo niebezpiecznego zdarzenia. Jedno z dzieci przyniosło ze sobą do przedszkola granat. Gdy przedszkolanka zorientowała się, jak niebezpieczny przedmiot znajduje się w placówce, natychmiast wezwała na miejsce policję.

Granat w przedszkolu

Do zdarzenia doszło w miejscowości Kristianstad w Szwecji. Pewien chłopiec przyniósł do przedszkola granat, by pochwalić się kolegom swoim znaleziskiem. Pracownicy placówki znaleźli śmiertelnie niebezpieczny przedmiot dopiero wieczorem, kiedy wszystkie dzieci wyszły już do domu.

Na miejsce natychmiast wezwano policję. Funkcjonariusze po pierwszych oględzinach byli pewni, że to granat i o zdarzeniu zawiadomili saperów. Eksperci potwierdzili ustalenia policjantów.

Google Maps

Kontrolowany wybuch w przedszkolu

Według doniesień „CNN”, saperzy stwierdzili, że granat jest zbyt niebezpieczny, żeby mógł zostać przeniesiony i rozbrojony. Właśnie dlatego zdecydowali się na detonację w tzw. kontrolowanym środowisku na terenie przedszkola.

Funkcjonariuszom udało się ustalić, że maluch znalazł ładunek na poligonie, który wciąż jest wykorzystywany do ćwiczeń wojskowych. Sprawę skomentował jeden ze szwedzkich policjantów:

Kilka razy w roku, gdy na poligonie nie jest prowadzony żaden trening, jest otwarty dla ludzi. Oczywiście wszyscy są proszeni, żeby nie dotykań niczego co ewentualnie znajdą

Imgur

Nikt nie usłyszy zarzutów

Jak widać teoria swoje, a praktyka swoje. W tym przypadku ciekawość dziecka wygrała z instrukcjami i środkami bezpieczeństwa. Było naprawdę niebezpiecznie, ale na szczęście nikomu nic się nie stało.

Imgur

Policjanci podali do wiadomości mediów, że dziecko miało mniej niż 7 lat i nie poniesie żadnych konsekwencji. Do żadnej odpowiedzialności nie zostaną pociągnięci także jego rodzice. Rzecznik policji ostatecznie potwierdził, że sprawa jest już zamknięta i nikt nie usłyszy w niej zarzutów.

Twitter

To nie pierwsze takie zdarzenie

Jednocześnie Thomas Söderberg, jeden z funkcjonariuszy obecnych na miejscu zdarzenia, przyznał, że wszystko mogło skończyć się dużo gorzej:

Niewypały są śmiertelnie niebezpieczne. Dziecko powiedziało nam, że przedmiot wyglądał fajnie, więc chciał pochwalić się kolegom. Jednocześnie nie przyznał się rodzicom co przyniósł do domu z poligonu. Wierzę, że teraz rodzice porozmawiają z dzieckiem o tym, jak bardzo niebezpiecznie się zachował

Co ciekawe, policjant przyznał, że to nie jedyne tego typu zdarzenie, z którym miał styczność w ostatnich dniach:

Jeden z uczniów podstawówki kilka tygodni temu również przyniósł do szkoły granat. Położył go na stole do ping-ponga. Gdy zobaczył go jeden z nauczycieli, omal nie padł na zawał serca. Ostatecznie okazało się, że urządzenie nie było aktywne

Może Cię zainteresować

zamknij