×

Mieszkańcy bloku mają dość miłosnych uniesień swoich sąsiadów. „Jakby z niej demon wychodził!”

Zadziwiające ogłoszenie pojawiło się na klatce w bloku mieszkalnym Krakowa. Mieszkańcy są oburzeni bardzo głośnym życiem erotycznym sąsiadów i wystosowali apel. Najbardziej przeszkadza im jedna rzecz.

Hałas nam przeszkadza

Co najbardziej przeszkadza Polakom mieszkającym w blokach? Jak wynika z reportów CBOS-u, to właśnie hałas za ścianą. Kiedyś przeszkadzał 75% Polakom, dziś już 90%. Może to efekt zmian w sposobie budowania budynków. Nie tolerujemy szczekania psa, głośnego tupania czy rozbijania kotletów.

Jak tłumaczy socjolog Jacek Gądecki:

Coraz większe znaczenie ma dla nas prywatność i spokój. Jeżeli ktoś zainwestował w 30-letni kredyt na mieszkanie, uważa że powinno być idealne pod każdym kątem. Więc i jego tolerancja na sąsiadów będzie coraz niższa.

Głośny seks w bloku

Jednak mieszkańcy osiedla na Prądniku Białym muszą borykać się z bardzo specyficznym typem hałasu. Spółkowanie lokatorów z 4 piętra zjednoczyło sąsiadów jednego z bloków.

Wystosowali oni apel:

W imieniu mieszkańców bloku przy ulicy Prądnickiej 65 uprzejmie zwracam się z prośbą do sąsiadów z piętra 4 posiadających bogato rozwinięte życie erotyczne o większą dyskrecję w trakcie uprawiania Państwa stosunku. Nie wszyscy mieszkający w tym pięknym bloku chcą słyszeć DARCIE PANI JAPY (jakby z Pani demon wychodził).

Poje**ło was?! Tu również mieszkają dzieci!

Rodzice już nie wiedzą, jak wytłumaczyć swoim małym dzieciom, dlaczego Pani z 4 piętra wydaje takie dźwięki. Im samym też przeszkadza hałas.

Policjanci mogą interweniować

Jeśli w domu jest zbyt głośno, inni mieszkańcy mogą zgłosić sprawę na policję. Jak mówi rzecznik śródmiejskiej policji Tomasz Oleszczuk

 funkcjonariusze muszą się stawić, nawet jeśli wiedzą, że skarga jest bezpodstawna

Socjolog Jacek Gądecki mówi, że nie lubimy sporów załatwiać sami:

Zamiast pójść i zapukać, na nowych osiedlach, ludzie korzystają z usług ochorniarzy, którzy pilnują osiedla. Sąsiedzi przestali nam być do czegokolwiek potrzebni, wiec mamy tendencję do ostrych rozwiązań.

A jak wygląda sytuacja w państwa blokach?

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: wiadomosci.dziennik.pl, www.se.pl
Fotografie: Pixabay

Może Cię zainteresować