×

Kamil Stoch zdobył się na niezwykły gest podczas prezydenckich podziękowań i wręczania nagród

W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbyło się uroczyste podsumowanie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Na gali nie zabrakło prezydenta Andrzeja Dudy i jego podziękowań, a Kamil Stoch zdobył się na wyjątkowy gest.

Polscy skoczkowie podczas Igrzysk zdobyli dwa medale. Najlepszy okazał się Kamil Stoch, który na podium stanął także z kolegami

Prezydent podziękował za to, że miał okazję dotknąć medalu olimpijskiego oraz pogratulował pierwszego złota odkąd udało się je zdobyć Adamowi Małyszowi w 2002 roku.

”Tylko dwa razy w historii zdarzyło się, że zdobywaliśmy więcej niż dwa medale” przypomniał prezes PKOI Andrzej Kraśnicki

Nie zabrakło podziękowań dla reszty zawodników. Andrzej Duda podkreślał, że każdy triumf jest zasługą wspólnego wysiłku. Prezydent obiecał także, że dołoży wszelkich starań, by w naszym kraju były warunki do wychowania kolejnego pokolenia mistrzów.

Podczas gali miało także miejsce odsłonięcie replik medali zdobytych przez skoczków w Muzeum Sportu

Polski Komitet Olimpijski wręczył sportowcom nagrodę pieniężną. Za grupowy brąz każdy z zawodników otrzymał po 37.500 złotych, a Kamilowi Stochowi za indywidualne zwycięstwo wręczono czek na 120.000 złotych.

Mistrz olimpijski zrezygnował jednak ze swojej nagrody, którą przeznaczył na członków sztabu współpracującego ze skoczkami

”Taki dzień, to świetna okazja, aby docenić również tych, których na co dzień nie widać. Dziękuję wam za wszystko”. – powiedział Stoch oddając czek

Wyjątkowy gest skoczka został doceniony i z pewnością jeszcze nie jeden raz będziemy oglądać rodaków na podium