×

11 osób, których nietypowy wygląd przyciąga uwagę ludzi. Ich uroda jest niepowtarzalna

W zależności od kraju, ideał tego, co stanowi prawdziwe piękno, może znacznie różnić się od innych. Dla jednych piękna będzie niska blondynka o niebieskich oczach, dla innych wysoka brunetka z szerokiem uśmiechem, a dla jeszcze innych, osoby z różnymi zaburzeniami i deformacjami ciała. Bez wątpienia na szczególną uwagę zasługują Ci ostatni, a wszystko za sprawą ich niepowtarzalności.

Jedyni w swoim rodzaju

Ludzie z różnego rodzaju zaburzeniami lub deformacjami za sprawą kont na mediach społecznościowych coraz częściej pokazują światu swoje prawdziwe oblicze. Poniżej przedstawiamy zestawienie osób i schorzeń, które są jedyne w swoim rodzaju. O wielu z nich usłyszysz prawdopodobnie po raz pierwszy.

Albinizm

Sir Maejor Page znany jest również jako Minister Sprawiedliwości przyszedł na świat 28 maja 1988. Unikatowy model, który został dotknięty albinizmem, jest cenionym aktorem. Dzięki niepowtarzalnemu wyglądowi, jego kariera rozwija się znacznie szybciej, niż mogłoby wielu ludziom się wydawać.

Ta wspaniała modelka, Nastya Kumarova, została po raz pierwszy zauważona w wieku 16 lat przez utalentowanego fotografa Danila Golovkina. Dziewczyna na pierwszy rzut oka wygląda niczym porcelanowa lalka. W rzeczywistości została dotknięta albinizmem, a co za tym idzie, nie ma pigmentu w oczach, włosach i skórze. Dzięki swojej niepowtarzalnej urodzie zrobiła karierę w modelingu. Dziwicie się?

Zespół Ehlersa-Danlosa

Sara Geurts wykorzystuje swoją popularność do tego, aby za pomocą mediów społecznościowych podnieść świadomość ludzi na temat rzadkiej choroby genetycznej, jaką jest zespół Ehlersa Danlosa. Choć początkowo nie mogła się z nią pogodzić, dzisiaj jest zdania, że jej piękna i niepowtarzalnie wyglądająca skóra jest ogromną zaletą.

Anizokoria

Anizokoria to nic innego, jak objaw polegający na różnej średnicy źrenic, będący wynikiem zaburzenia odruchu źrenicznego po jednej ze stron. Podczas gdy jedna z źrenic funkcjonuje nieprawidłowo, wielkość drugiej pozostaje bez zmian.

Dysplazja ektodermalna

Ta piękna, 29-letnia modelka z Niemiec urodziła się z rzadką chorobą genetyczną zwaną dysplazją ektodermalną. I choć schorzenie ma bardzo duży wpływ na wygląd twarzy dziewczyny, nie wpłynęło na jej wspaniałą osobowość. Pomimo tylu utrudnień, Melanie stawiła czoła branży modowej. Od 4 lat pracuje jako modelka, co daje jej mnóstwo przyjemności, a także sukcesów w świecie mody.

Dermografizm

Dermografizm ma bardzo charakterystyczne objawy i dotyka zaledwie 2% populacji. Silniejszy dotyk, choćby drugiej osoby, pozostawia na skórze wyraźny ślad, który przypomina tatauże 3D. Widoczne „pręgi” zwykle znikają po upływie około 30 minut. Niektórzy ludzie wykorzystują chorobę do tworzenia tymczasowych dzieł sztuki, którymi dzieli się ze światem.

Znamię na twarzy

26-letnia tancerka Cassandra Naud urodziła się z dużym znamieniem na twarzy. Choć w młodości błagała o to, aby je usunięto, teraz nie ma zamiaru tego robić. Sama mówi, że zaczęła doceniać swój niepowtarzalny wygląd i pomaga jej to wyróżniać się w swojej branży.

Zespół Waardenburga

Stef Sanjati zdobyła ogromną popularność, kiedy zamieściła w sieci nagranie o zespole Waardenburga – genetycznej mutacji, która łączy niedosłuch czuciowo-nerwowy, plamy bielacze na skórze, jasne i niekiedy różnobarwne tęczówki oraz występowanie jasnego pasma włosów. Ludzie, którzy cierpią na tę dolegliwość, mają piękne, niebieskie oczy.

Ekstremalnie długie nogi

Ia Östergren jest szwedzką modelką, która od jakiegoś czasu cieszy się dość sporym zainteresowaniem. Uwagę przyciąga nie tylko jej uroda. Urocze piegi i pełne usta to jedno, ale Ia to definicja powiedzenia „nogi aż do samej szyi”. Choć Ia ma 178 centymetrów wzrostu, może pochwalić się nogami mierzącymi 108 centymetrów! Takimi atutami modelka ze Szwecji zagwarantowała sobie miano kobiety z jednymi z najdłuższych nóg na świecie

Srebrzyca

Choć cięzko w to uwierzyć, Paul Karason cierpiał na rzadki przypadek zapalenia skóry, który objawiał sie w… niebieskim kolorze skóry. Cierpiał, ponieważ mężczyzna zmarł w 2013 roku. Warto zaznaczyć, że jego skóra zmieniła kolor po kuracji zakazanym lekiem. Stała się niebieska. Od tej pory Paul Karason nazywany był „papą Smerfem”.

Kobieta z brodą

24-letnia Dakota Cooke mieszka na co dzień w Los Angeles jest znana w mediach społecznościowych jako Dakota the Bearded Lady. Kobieta cierpi na rzadką chorobę zwaną hirsutyzmem, która powoduje nierównowagę hormonalną, co objawia się m.in. w widocznym na twarzy zaroście.

Zespół kociego oka

Ten piękny chłopiec, którego oczy do złudzenia przypominają dzikie, kocie oczy, cierpi na rzadkie zaburzenie chromosomowe zwane zespołem kociego oka. Ludzie z tym zaburzeniem mają różne wady rozwojowe, które wpływają m.in. na wygląd tęczówek i uszu. Warto zaznaczyć, że to zaburzenie nie jest dziedziczne.

Która z tych niepowtarzalnych cech najbardziej Cię zaskoczyła?

Może Cię zainteresować

zamknij