×

W przeciągu 11 miesięcy dwa razy była w ciąży. Dziś bez wstydu publikuje zdjęcie swojego brzucha

Wiele młodych matek przejmuje się zmianami zachodzącymi w ich organizmie. Ciążowy brzuszek to jedno, ale dodatkowe kilogramy, większe biodra i obwisła skóra, to coś, czego po porodzie wiele z nich nie chciałoby widzieć. Takie rzeczy są nieuniknione, niestety wciąż wiele kobiet się nimi przejmuje.

Szybkie powiększenie rodziny

Dla Elizy Curby z Sydney ostatnie dwa lata były bardzo pracowite. W styczniu 2016 roku, 27-latka urodziła pierwszą córeczkę, Charlie, a w przeciągu następnego miesiąca ponownie zaszła w ciążę.

Eliza nie wiedziała, że organizm kobiety może tak szybko się zregenerować dlatego podczas wspólnych nocy z ukochanym nie używała żadnych środków antykoncepcyjnych. Oboje myśleli, że po porodzie przez najbliższy czas nie będzie płodna

Wkrótce młoda mama zaczęła odczuwać takie same symptomy jak w przypadku ciąży z Charlie. Kobieta zdecydowała się na zrobienie, aż 4 testów ciążowych:

Byłam w takim szoku, że sama nie mogłam uwierzyć, że pierwszy test wyszedł pozytywny. Musiałam powtórzyć próbę, a potem zrobiłam to jeszcze raz i jeszcze raz.

Wizyta u lekarza nie tylko potwierdziła, że Eliza jest w ciąży, okazało się, że kobieta spodziewa się bliźniaków.

Zawsze chciałam mieć dużą rodzinę, ale nie spodziewałam się, że stanie się to tak szybko.

Powiększenie rodziny wiązało się z wieloma wyrzeczeniami

Para była ze sobą tylko dwa lata, lecz bardzo się kochała. Małżeństwo wiedziało, że dwójka kolejnych pociech to nie tylko zwiększone wydatki i więcej nieprzespanych nocy. Dla Elizy dwie ciąże w jednym roku oznaczały jeszcze jedno – zmiany w jej wyglądzie. Kobieta zdecydowała się, że o tym, co dzieje się z jej ciałem, będzie pisać na blogu. Kiedy urodziła dwójkę zdrowych chłopców i wróciła do pełni sił, postanowiła opublikować zdjęcie swojego brzucha.

Publikuję to zdjęcie tak po prostu… Bo nie wstydzę się tego, że moje ciało nosi teraz blizny. Bo jestem dumna z tego, czego moje ciało dokonało. Bo wiele kobiet czuje potrzebę ukrywania tego, jak wyglądają. Bo sławne kobiety publikują zdjęcia, które wręcz krzyczą „popatrz na moje ciało! Wyglądam tak trzy tygodnie po porodzie!” i ukazują nierzeczywisty obraz tego, jak naprawdę wygląda ciało przeciętnej matki. Bo czuję się pięknie w mojej skórze – nawet jeśli jest jej teraz dużo! Bo piękno przybiera różne formy. Bo powinnaś być z tego dumna.

Młode mamy pamiętajcie, że najważniejsze jest szczęście i zdrowie nowo narodzonego maluszka. Wygląd to coś ulotnego!

Może Cię zainteresować