×

Ten chłopiec urodził się z bardzo rzadką chorobą. Mimo, że nie ma nosa i tak wygląda uroczo

Bradi McGlathery została poinformowana przez lekarzy, że jej dziecko jest przypadkiem jednym na 197 milionów. Niektórzy twierdzą, że jest to złe, ale gdy zobaczysz dumną Bradi prezentującą swój najcenniejszy skarb światu, zmienisz zdanie.

dziecko bez nosa (11)

Dla Bradi wszystko było w porządku i nie miała żadnych obaw w związku z przyjściem na świat jej syna Eli. Jednak 4 marca 2015 roku jej synek urodził się z jednym poważnym problemem. Nie miał nosa.

dziecko bez nosa (10)

Zaburzenie to jest znane jako wrodzona arhinia i jest bardzo rzadkie. Do tej pory odnotowano 47 takich przypadków.

dziecko bez nosa (14)

Lekarze i Bradi byli zmartwieni i nie widzieli co zrobić. Kobieta nie miała nawet pojęcia czy jej dziecko przeżyje. Dzwoniła co kilkanaście minut by dowiedzieć się w jakim stanie jest Eli.

dziecko bez nosa (1)

Lekarze szybko odkryli, że głównym problemem będzie jedzenie i oddychanie w tym samym czasie.

W związku z tym przeprowadzili operację tracheotomii, która polega na wprowadzeniu rurki do tchawicy w celu umożliwienia oddychania. Niestety zabieg nie był nawet bliski, by Eli mógł normalnie funkcjonować.

dziecko bez nosa (9)

Eli spędził tygodnie na oddziale intensywnej terapii dla noworodków, gdzie przebywał ze względu na stan zdrowia. Jednak maluch udowodnił, że brak nosa w niczym mu nie przeszkadza

dziecko bez nosa (13)

Wraz z wzrostem Eliego, jego matka otrzymała wiadomość od lekarzy, że chłopiec będzie musiał co kilka lat przejść operację rekonstrukcji nosa dopóki nie osiągnie dojrzałości. Ale wtedy stało się coś niesamowitego, Eli spotkał kogoś takiego jak on!

dziecko bez nosa (12)

Dwuletnia Tessa Evans urodziła się w Irlandii z taką samą przypadłością jak Eli. W 2015 roku Tessa przeszła pierwszą operację rekonstrukcji nosa.

dziecko bez nosa (7)

Operacja ma polegać na stopniowym rozciąganiu skóry i dopasowaniu protezy nosa do twarzy. Proteza będzie wymieniana co kilka lat wraz ze wzrostem. Taką samą operację przeszedł Eli!

dziecko bez nosa (2)

Rodziny poznały się zupełnie nieoczekiwanie. Rodzice Eliego zaplanowali podróż do Atlanty w celu odwiedzenia krewnych, w ten sam weekend ojciec Tessy wygrał wycieczkę do Atlanty. Cóż za zbieg okoliczności!

dziecko bez nosa (4)

Rodziny bardzo chętnie się poznały, również dzieciaki były zachwycone swoim towarzystwem. To było niesamowite przeżycie dla obydwu rodzin.

dziecko bez nosa (15)

Rodzice dzieci wymienili się doświadczeniami i wspólnie się wspierają przy wychowywaniu dzieci z rzadką przypadłością.

dziecko bez nosa (3)

Brak nosa nie przeszkadza Eliemu być najsłodszym dzieckiem w internecie!

dziecko bez nosa (5)

Internauci uwielbiają Eliego i wspierają zarówno chłopca jak i jego rodziców w czekających ich operacjach.

dziecko bez nosa (8)

Czyż nie jest najsłodszym kurczakiem w całej galaktyce?

dziecko bez nosa (6)

Jednak najważniejsze jest, że Eli i Tessa udowodnili, że bycie innym nie oznacza bycia gorszym lub mniej uroczym. Ich historia inspiruje wiele osób z różnymi przypadłościami.

dziecko bez nosa

Może Cię zainteresować