×

Fryzjerka zauważyła na głowie klientki dziwne znamię. Nigdy wcześniej go tam nie było

Kiedy Eileen Corey udała się do swojego fryzjera, nie przypuszczała, że oprócz metamorfozy, którą przejdzie, dowie się o czymś, co… ocali jej życie. Jej historia jest dowodem na to, że „diabeł tkwi w szczegółach”.

Zmiana na głowie Eileen

Elieen przez wiele lat pracowała jako korespondentka w kategorii zdrowia, dla kanału telewizyjnego WKYC w Cleveland w USA. Mimo ogromnej wiedzy z dziedziny medycyny, okazuje się, że nawet ona nie jest w stanie zauważyć niektórych zmian zachodzących na jej ciele. Gdyby nie stylistka, Kari Phillips, która od ponad 15 lat dba o włosy Eileen, sprawy mogłyby się znacznie bardziej skomplikować.

Podczas jednej z wizyt, stylistka zauważyła dużą plamę na głowie Eileen. Zmiana wzbudziła spore podejrzenia, ponieważ nie widziała jej nigdy wcześniej.

To nie wyglądało dobrze. Chciałam, aby poszła do swojego dermatologa, który mógłby spojrzeć na to okiem specjalisty – powiedziała stylistka Kari

Przerażająca diagnoza

Jak powiedziała, tak zrobiła. Eileen skorzystała z porady fryzjerki i udała się do specjalisty. Diagnoza była szokująca. Okazało się, że korespondentka ma czerniaka.

Nie widziałam tego ani nie czułam. Kto wie, kiedy zauważyłabym zmianę, gdyby nie moja stylistka. Być może byłoby już za późno

W porę zareagowała

Dzięki Kari czerniak został wcześnie wykryty – znajdował się tylko i wyłącznie na powierzchni skóry. Został więc szybko usunięty bez potrzeby dalszego leczenia. Eileen jest wdzięczna swojej stylistce za to, że uprzedziła ją przed niebezpieczeństwem. Strach pomyśleć, co by się stało, gdyby nie ona.

Polecane

Może Cię zainteresować