×

10 najdziwniejszych przypadków śmierci, w które aż ciężko uwierzyć, że wydarzyły się naprawdę

Śmierć to nieszczególnie przyjemny temat, jednak niektóre jej przypadki są tak zaskakujące, że niewiarygodne.

Przeciwności losu spotykamy na każdym kroku. Mówi się, że ostrożności nigdy za wiele, ale czasem wystarczy odrobina zdrowego rozsądku, by trzymać się z daleka od kłopotów. Niektórym niestety brakuje szczęścia i rozwagi, co zakończyło się dość tragicznie śmiercią w bardzo dziwnych okolicznościach.

Morderczy pęcherz

Matka trójki dzieci, 28-letnia Jennifer Strange, postanowiła wygrać konkurs, w którym nagrodą była konsola Nintendo Wii. Konkurs bardzo nietrafiony pod tytułem „Hold your wee for a Wii” polegał na wstrzymywaniu moczu przez jak najdłuższy czas (kto na to w ogóle wpadł?). Jennifer nie tylko nie wygrała Nintendo, ale także zmarła z przedwodnienia. Rodzina z kolei otrzymała 16,5 miliona dolarów odszkodowania. Cóż, USA to jedyny kraj, w którym głupota popłaca.

Dzikie bobry

Beaver

Anonimowy rybak z Ostromeczewa postanowił zrobić sobie zdjęcie z bobrem. Zwierzak niestety nie szukał rozgłosu i był przeciwny całej sytuacji. Jednak 60-latek z niezmordowanym zapałem paparazzi robił zdjęcia, więc bóbr postanowił się bronić. W efekcie rybak wykrwawił się na śmierć i tym samym został pierwszym człowiekiem zabitym przez bobra.

Seryjny samobójca

Clifs

Niektórzy nie mają już sił, by trwać na tym świecie i jedną z takich osób był Jacques LeFevrier. Francuz chciał być pewien, że jego istnienie zakończy się więc stanął nad urwiskiem, na szyi przywiązał sobie kamień, wypił truciznę i podpalił swoje ubranie. Coś jednak poszło nie tak i lina z kamieniem urwała się, woda ugasiła pożar, a słony smak spowodował wymioty. Jacques został wyłowiony przez rybaków, dopiął jednak swego, gdyż zmarł z wychłodzenia organizmu.

Zabójczy telewizor

TV

Wszyscy wiedzą, że telewizja jest zła, ale nikt się nie spodziewał, że może zabić. Całe mordercze siły skupiły się jednak na 38-letniej Mariesie Weber. Kobieta chciała poprawić wtyczkę od telewizora, która była za regałem. Dała nura pod biurko, z głową w dół pochyliła się nad regałem i to byłby koniec. Rodzina poszukiwała Mariesę przez 12 dni i byli przekonani, że kobieta została porwana. W końcu znaleziono ciało 38-latki i okazało się, że po prostu się udusiła.

Lewatywa

https://flic.kr/p/5MQZCy

Amerykanie mają ewidentnie jakieś zapędy do samozagłady. Pewien alkoholik z Teksasu nabawił się choroby gardła, co nie pozwalało mu na picie w klasyczny sposób. Stwierdził, jednak, że alkohol można przyjąć w inny sposób, który pozwoli na równie efektywne upicie się. Zrobił sobie więc lewatywę z wiśniówki. Po trzech litrach mężczyzna kopnął w kalendarz.

Nietrafiony terrorysta

letters

Nie każdy nadaje się na terrorystę. Khay Rahnajet to Irakijczyk, któremu jedynie otrzymywanie przesyłek sprawiało więcej radości niż wysadzanie ludzi. Kiedy Khay wysłał list-bombę, zapomniał przykleić wystarczająco dużo znaczków. Przesyłka wróciła do nadawcy, a terrorysta tak ucieszył się z pakunku, że zapomniał iż to jego bomba. Mężczyzna odszedł z hukiem.

Przyssanie

waterpark

Abigail Taylor z rodzicami wybrała się na pole golfowe, w którym główną atrakcją dla dzieci był basen. W pewnym momencie dziewczynka przewróciła się i niefortunnie upadła siedzeniem na wlot rury, która wyssała z niej całe jelito. Dokładnie rzecz biorąc 6,5 metra. Mimo natychmiastowej pomocy i przeszczepu, Abigail zmarła 9 miesięcy później.

Wybuchowe leczenie

Smoke

Pewien Anglik szczycił się tym, że nigdy nie przestaje palić. Po przebudzeniu odpalał papierosa i gasił dopiero przed pójściem spać. W międzyczasie odpalał jednego od drugiego. Przez nałóg jednak nabawił się hemoroidów, ale szybko się z nimi uporał siadając na misce ze spirytusem. Oczywiście cały czas z papierosem w ustach. W efekcie opary zapaliły się, a mężczyzna wybuchnął. Zabiło go to, co kochał najbardziej.

Sparing z kaktusem

Cactus

Dwóch fanów westernów postanowiło wymierzyć sprawiedliwość pustynnym kaktusom. Uzbrojeni w dubeltówki strzelali do nich. Pierwszy, mały kaktus poszedł gładko, drugi był twardszym przeciwnikiem. Kiedy 28-letni David Grundman strzelił do 26-metrowego kaktusa, ramię odpadło i wgniotło mężczyznę w ziemię. To pewnie pierwszy przypadek, gdy roślina zwyciężyła strzelaninę.

Głodne owce

Sheep

Betty Stobbs mieszkała w spokojnym Durham w Anglii i kochała swoje niewdzięczne owce. Pewnego dnia przywiązała siano do motocykla i pojechała je nakarmić. Najwyraźniej zwierzaki były głodne, gdyż rzuciły się na siano i zepchnęły Betty z 30-metrowej skarpy. Kobieta przeżyła upadek, dzieło owiec jednak dokończył motocykl spadający na 60-latkę.

Może Cię zainteresować

zamknij