×

Sfilmował tajemniczą „dziurę” na niebie. Niektórzy twierdzili, że to UFO

Pewnie niewielu z was miało okazję zobaczyć „dziurę” na niebie. Takie tajemnicze zjawisko można było zaobserwować ostatnio w Al-Ajn w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Nagranie z „dziurą” trafiło do Internetu za sprawą Ebrahima Al Jarwana, astronoma i meteorologa zaintrygowanego unikatowym widokiem.

Fascynująca dziura

Ebrahim pracuje w planetarium w Szardźy. Podczas podróży samochodem dostrzegł tajemniczy blask i niezwykły kształt wśród chmur. Zaciekawiony naukowiec oczywiście nagrał „dziurę” na niebie i wrzucił film na Twittera. Zjawisko zaintrygowało tysiące internautów.

Czy to UFO?

Oczywiście prawie każda z osób oglądających nagranie miała swoją teorię, co do genezy „dziury”. Specjalnie dla was wybraliśmy kilka najciekawszych „hipotez”:

Wygląda na UFO. UFO czyhające w chmurach.

Jakby Bóg wrzucił kamień do jeziora

Wygląda jak statek kosmitów obserwujący nas w każdym momencie

Naukowcy znają odpowiedź

Pewnie wielu liczyło na to, że „dziura” okaże się zjawiskiem nadnaturalnym, ale szybko okazało się, że nauka zna je od dawna. Jest to tzw. „chmura w chmurze” czyli Cavum.

Powstaje, jeśli w atmosferze nie ma gwałtownych ruchów powietrza, a niebo jest czyste dopóki nie przeleci przez nie samolot. Wtedy krople powietrza są przechłodzone i tworzą kryształy lodu, które opadają, ale nie na tyle, by spaść na ziemię. Wówczas w okrągłym krysztale powstaje nowa chmura, która składa się z miniaturowych kryształków lodu.

Może Cię zainteresować

zamknij