×

Nauczyciele zauważyli zaokrąglony brzuszek u 12-latki. Uczennica była wielokrotnie gwałcona

Historia 12-latki z Indii jest wstrząsająca. Dziewczynka jest ofiarą gwałtu. W poniedziałek w Rządowym Kolegium Medycznym i Szpitalu w Chandigarh w Indiach urodziła dziecko, a jej stan jest krytyczny. Piekło zgotował jej ojczym.

Zareagowali nauczyciele

Nauczyciele ze szkoły 12-latki zauważyli, że ma specyficznie zaokrąglony brzuszek. Przez to, na jaw wyszedł dramat dziewczynki. Okazało się, że była wielokrotnie gwałcona przez swojego ojczyma.

Przyznał się do winy

Nauczyciele zawiadomili matkę 12-latki. Wyniki badań przeprowadzonych w szpitalu wykazały, że ofiara tortur i wykorzystywania fizycznego jest w ciąży. Do placówki w Mohali została przyjęta tydzień przed terminem porodu. Urodziła chłopca, który najprawdopodobniej zostanie przekazany do adopcji. Stan dziewczynki jest krytyczny.

Śledczym udało się ustalić, że winnym gwałtów jest ojczym. Pijany mężczyzna miał wielokrotnie wykorzystywać 12-latkę pod nieobecność matki. Policja aresztowała ojczyma, który później przyznał się do winy.

Rząd walczy z przemocą wobec kobiet

Indie przez wiele lat nie robiły prawie nic w kierunku przeciwdziałania gwałtom. Przemoc wobec kobiet spotykała się z cichym pozwoleniem społeczeństwa. Sytuacja zaczęła zmieniać się od 2012 roku, kiedy w Delhi studentka została brutalnie zgwałcona i zamordowana w autobusie.

Później, po gwałcie i morderstwie na 8-letniej dziewczynce, rząd Indii zaostrzył kary minimalne za gwałt. Postanowił też wprowadzić karę śmierci za to przestępstwo, jeżeli zostaje popełnione na dziecku poniżej 12 roku życia.

To przerażające, że dziewczynkę skrzywdziła osoba, która przede wszystkim powinna ją chronić.

_________________________________
*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Może Cię zainteresować

zamknij