×

Faceci wybierają dziewczynę na jedną noc według schematu. Sugerują się 5 zasadami

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, czym różni się dla faceta dziewczyna na stałe od tej na jedną noc? Czym kieruje się mężczyzna, kiedy stwierdza, że z tą może pójść jednorazowo do łóżka, a z inną chciałby się związać na dłużej? Choć niewiele pań zdaje sobie z tego sprawę, różnica w oczach mężczyzn w tym przypadku jest często zasadnicza i składa się na to wiele czynników. Mężczyźni opowiedzieli o nich na portalu Reddit. Postaramy się przybliżyć je Wam nieco bliżej.

Co z punktu widzenia faceta, różni dziewczynę na stałe od tej na jedną noc?

1. Sposób w jaki chce o niej opowiedzieć

Zacznijmy od tego, że facet będzie chciał się pochwalić tym, kogo poderwał, a w konsekwencji być może zaciągnął do łóżka. W przypadku dziewczyny, z którą wiąże jakieś nadzieje, sprawa wygląda nieco inaczej. Jeśli pozna kogoś takiego, kieruje tę informację wyłącznie do najbliższych mu osób – przynajmniej  do momentu, aż cała znajomość stosunkowo się rozwinie. Zwróciliście kiedykolwiek na to uwagę?

2. Pogląd mamy

Choć ten przykład jest stosunkowo dziwny, z pewnością coś w nim jest. Okazuje się, że facet chce sypiać jednorazowo z dziewczynami, które… nie spodobałyby się jego matce. Ma się to zupełnie odwrotnie do dziewczyny, z której matka mężczyzny mogłaby być dumna. Z taką prawdopodobnie będzie chciał się spotykać na dłuższą metę i poświęcić jej znacznie więcej swojej uwagi. Wydaje się to całkiem logiczne, prawda?

Pixabay

3. Standardy

Tutaj w grę wchodzi wygląd i osobowość. Kobieta na jedną noc musi być przede wszystkim atrakcyjna i to jest raczej w tym przypadku najważniejsze. Jeśli już na pierwszym spotkaniu zdecyduje się pójść z facetem do łóżka, ani jedno, ani drugie prawdopodobnie nie potraktuje tego poważnie. Oczywiście są wyjątki. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku kobiety „na stałe”. Ta z kolei musi oczarować mężczyznę swoim charakterem. Oczywiście wygląd też jest istotny, ale nie najważniejszy.

4. Rodzaj interakcji

W tym przypadku różnica jest zasadnicza. Faceta z dziewczyną na jedną noc połączy popęd seksualny, alkohol, a czasami nawet i desperacja. Niepotrzebne są w tym przypadku dłuższe dialogi, poznanie się czy wspólne spędzanie czasu. Partnerka na dłużej wymaga przemyślenia decyzji, wysiłku, długich rozmów i przede wszystkim czasu.

5. Wiek

Choć mało osób o tym wie, w tym przypadku ważną rolę odgrywa również wiek. Jak się okazuje, młodsi panowie znacznie częściej poszukują przygód na jedną noc, choć nie jest to reguła. Znajdą się również starsi miłośnicy jednorazowych doznań.

Polecane

Może Cię zainteresować