×

Pięcioletni chłopiec brutalnie zgwałcony. Napastnicy mieli poniżej 13 lat…

Dzieci zgwałciły pięciolatka na plaży położonej na terytorium Aborygenów w Far North Queensland w Australii. Jak ustaliła policja, wszyscy gwałciciele byli w wieku poniżej 13 lat!

Dzieci zgwałciły pięciolatka

Do zbiorowego gwałtu na pięcioletnim chłopcu doszło 1 lipca na plaży położonej na terytorium Aborygenów w Far North Queensland, najbardziej wysuniętej na północ części australijskiego stanu Queensland. Atak miał miejsce z Napranum na północno-zachodnim wybrzeżu Cape York. Pięciolatek w ciężkim stanie został przetransportowany samolotem do odległego o 800 km szpitala z Cairns.

Policja odnalazła czterech sprawców gwałtu na dziecku. Okazało się, że oni sami są dziećmi. Wszyscy gwałciciele są w wieku poniżej 13 lat. Aborygeńska społeczność, nie czekając na wynik śledztwa, zakazała im powrotu do domów rodzinnych.

Gwałt na pięcioletnim chłopczyku otworzył stare rany, przypominając o gwałcie sprzed 15 lat, którego ofiarą padła 10-latka cierpiąca na lekką niepełnosprawność intelektualną. Sprawcami okazało się 9 mężczyzn w wieku od 13 do 25 lat. Sąd wydał wtedy szokujący wyrok. Chociaż wszyscy gwałciciele przyznali się do zarzucanego im czynu, sędzia stwierdził, że „ofiara prawdopodobnie zgodziła się uprawiać z nimi seks” i puścił wszystkich do domu. W tej bulwersującej sprawie zabrał głos ówczesny premier Kevin Rudd:

Jestem zniesmaczony i zbulwersowany doniesieniami o tej sprawie, które widziałem w dzisiejszych gazetach. Mój stosunek do przemocy wobec kobiet i dzieci, w tym przemocy seksualnej wobec kobiet i dzieci, jest postawą zerowej tolerancji.

Fala przestępstw seksualnych

Aborygeńska społeczność obawia się, że tym razem gwałt również ujdzie sprawcom płazem, zwłaszcza że są nieletni. Wprawdzie w Australii za winnego popełnienia przestępstwa można uznać nawet 10-latka, jednak w przypadku młodocianych przestępców zwykle poprzestaje się na ostrzeżeniu. Inną opcją jest sprawiedliwość naprawcza, taktyka powszechnie stosowana w społecznościach tubylczych, która zwykle obejmuje szeroko zakrojone doradztwo, spotkanie z rodziną ofiary z udziałem mediatora i przeprosiny ofiary.

Australia od dłuższego czasu boryka się z falą przestępstw seksualnych, których ofiarami padają dzieci. Sytuacja jest zatrważająca. Badanie przeprowadzone przez zespół naukowców z Uniwersytetu Griffith pod kierownictwem profesora Stephena Smallbone’a wykazało, że przestępstwa seksualne w rdzennych społecznościach północnego Queensland występują 6,6 razy częściej niż w pozostałych regionach Australii, a średni wiek ofiar wynosił zaledwie 14 lat.

Raport ujawnił również, że choroby przenoszone drogą płciową rozprzestrzeniają się w alarmującym tempie. Stwierdzono, że zakażenia kiłą w północnym Queensland są 56 razy częstsze niż średnia stanowa. Choroby przenoszone drogą płciową wykryto u 29 dzieci w wieku poniżej 10 lat.

Źródła: www.dailymail.co.uk, 7news.com.au
Fotografie: www.pxfuel.com

Może Cię zainteresować

zamknij