×

Postawili dziwny domek na rogu swojej działki. To, jak wygląda wewnątrz jest nie do uwierzenia!

W dzieciństwie kiedy rodzice czytali Ci bajki, z pewnością w tych historiach co jakiś czas pojawiał się motyw magicznego i tajemniczego domku w lesie. Pewnie niejednokrotnie wyobrażałeś sobie jak takie miejsce mogłoby wyglądać dokładnie i kto w nim mieszka. Może sam marzyłeś o tym, aby zamieszkać w takim uroczym zakątku w przyszłości. Jeśli tak, mamy dla Ciebie świetną wiadomość.

Twoje marzenie o zamieszkaniu w magicznym miejscu jest możliwe do spełnienia. Naprawdę możesz zamieszkać w bajkowym domku. Pragnienie to pomoże Ci spełnić firma The Rustic Way. Przedsiębiorstwo z Minnesoty zajmuje się produkcją i sprzedażą domków, które wyglądają jak z bajki. Wykorzystując lokalne źródła i drewno z recyklingu, tworzą coś oryginalnego i cudownego zarazem.

Te cudowne domki mają w sobie coś ze świata magii, a jednocześnie to funkcjonalne rozwiązania.

domki-z-drewna-z-recyklingu (1)

Oto jeden z projektów firmy The Rustic Way. Wyobraź sobie, że podczas spaceru po lesie trafiasz w takie miejsce. Po prostu jak w bajce.

domki-z-drewna-z-recyklingu (2)

Budynki tego typu są bardzo starannie wykonane. Założycielem firmy, która trudni się budową tych unikalnych budynków jest Dan Pauly.

On i jego zespół przeszukują Środkowo-Zachodnie Stany Zjednoczone w poszukiwaniu starego drewna z opuszczonych stodół, domów i innych budowli, które można ponownie wykorzystać.
domki-z-drewna-z-recyklingu (3)

Drewno, które udaje się pozyskać jest wykorzystywane do tworzenia nowych domków budowanych ręcznie.

domki-z-drewna-z-recyklingu (4)

Dan pochodzi z rodziny z długoletnimi tradycjami budowlanymi i stolarskimi. Zaś praca z drewnem, które może mieć nawet kilkaset lat, to dla niego ważne doświadczenie, które uczy pokory.

„Należy zdemontować starą stodołę. Nie sposób wyobrazić sobie żmudnego wysiłku rzemieślników, którzy  wybudowali te budynki. Byli prawdziwymi artystami sztuki” – tłumaczy Dan.

domki-z-drewna-z-recyklingu (5)

Choć projekty są podobne, domki tego typu powstają z myślą o różnym przeznaczeniu. Mogą one pełnić funkcję: domku do zabaw dla dzieci, altany, domku dla gości, sauny, czy też oficyny.

domki-z-drewna-z-recyklingu (6)

I oczywiście każdy właściciel może nadać swojemu domkowi indywidualny charakter poprzez różnego rodzaju dekoracje oraz kolorystykę.

domki-z-drewna-z-recyklingu (7)

Projekty te są całkowicie funkcjonalne i praktyczne. Wykonane z surowców wtórnych są jednocześnie bardzo urocze i unikatowe.

domki-z-drewna-z-recyklingu (8)

Oryginalne budowle prezentowano m.in. w State Fair Minnesota. Zwiedzający mogli zobaczyć cudowne wnętrza, które są naprawdę funkcjonalne. W ich wnętrzu można umieścić bardzo wiele rzeczy.

domki-z-drewna-z-recyklingu (9)

One naprawdę sprawiają, że świat wygląda nieco bardziej magicznie.

domki-z-drewna-z-recyklingu (10)

Wiele osób używa tych budowli jako zabudowy na posesji. W zależności od zastosowania, mogą być wyposażone w niezbędne instalacje.

domki-z-drewna-z-recyklingu (11)

Mają one również różną wielkość od 2,5 do 3,7 m długości i ok 4 m wysokości. Dzięki oryginalnemu kształtowi, domki te mają więcej miejsca i przestrzeni niż kwadratowe budynki.

domki-z-drewna-z-recyklingu (12)

A teraz najwyższy czas, abyś zobaczył wnętrze bajkowych chatek.

domki-z-drewna-z-recyklingu (13)

Choć może być to zadziwiające, wewnątrz można znaleźć wiele sprzętów. W zależności od przeznaczenia, można umieścić tam m.in. łóżko, umywalkę, czy też biurko do pracy.

domki-z-drewna-z-recyklingu (14)

Wnętrze domku gościnnego, w którym znajduje się sporo miejsca do odpoczynku.

domki-z-drewna-z-recyklingu (15)

Łóżka można układać w różnych konfiguracjach.

domki-z-drewna-z-recyklingu (16)

 Znalazło się również miejsce na toaletkę.

domki-z-drewna-z-recyklingu (17)

Oczywiście poszczególne części domku świetnie się ze sobą komponują.

domki-z-drewna-z-recyklingu (18)

Jeśli spodobały Ci się powyższe projekty, koniecznie zajrzyj na stronę firmy, gdzie znajdziesz więcej informacji na ten temat.

Może Cię zainteresować