×

Wiktoriański dom z 1900 roku ktoś sprzedaje za bezcen. Szkoda, że to inny kontynent…

Jeśli chodzi o zakup domu, wszyscy mamy kilka kryteriów, które są dla nas najważniejsze. Niektórzy chcą mieć same nowe sprzęty, podczas gdy inni szukają pięknego ogrodu, w którym będą mogli się relaksować. Wszystko zależy od potrzeb i gustu kupującego.

Jeśli nie szukasz nowego gniazdka, które dopiero co zostało wybudowane, a liczysz na miejsce z duszą, dobrze trafiłeś. Jakże wielkie musi być spełnienie, gdy z nieoszlifowanego diamentu, uda zrobić się coś naprawdę ciekawego!

W tym przypadku mówimy o wyjątkowym domu z 1900 roku w stylu wiktoriańskim. Nieruchomość z miejscowości Montrose w Stanach Zjednoczonych można kupić za 169.900$.

My widzimy w tym miejscu potencjał i oby jego nabywca miał dobrą wizję! Szkoda byłoby zmarnować takie cudo.

dom-z-1900-roku-1

Dom został zbudowany w miejscowości Montrose w Pensylwanii w 1900 roku.

Od razu rzuca się w oczy dbałość o szczegóły, widoczna na elewacji. Niestety na fasadzie widać ząb upływającego czasu. Na korzyść nie działa także jego rozmiar, przez co ciężej jest od razu dokonać renowacji całej nieruchomości. Widać jedynie, że szczególną uwagę przykłada się do regularnego podcinania trawnika.

dom-z-1900-roku-2

Środek domu zdradza, że mieszkańcy nie byli dla niego zbyt łaskawi, ale wielkim plusem są drewniane meble, które wymagają odświeżenia.

Warte uwagi jest także lustro, które optycznie powiększa pomieszczenie i nadaje mu elegancji.

dom-z-1900-roku-3

Najcenniejszą ozdobą jest zdecydowanie dekoracyjny kominek, który jest po prostu spektakularny!

Wykonany z drzewa wiśni z misternymi krawędziami, zachwyci każdego. Ciekawym i niespotykanym rozwiązaniem są lustra, które tworzą dodatkową głębie. Płytki w kontrastujących kolorach są strzałem w dziesiątkę!

dom-z-1900-roku-4

Dom wybudowany w Pensylwanii, a tapeta przypomina angielski klimat domów z XIX wieku. Drobne kwiaty są uroczym tłem dla rzeźbionych z drewna poręczy. Czy można w piękniejszy sposób witać gości?

dom-z-1900-roku-5

Wydawać by się mogło, że nic nie przebije klimatycznego kominka? A co powiecie na to pianino?!

dom-z-1900-roku-6

Z całą pewnością najwięcej czasu nowy nabywca poświęci na remont łazienki. Warto wymienić kanalizację i glazurę, ale nad wymianą wanny byśmy się poważne zastanowili. Może udałoby się od odnowić?

dom-z-1900-roku-7

Bez wątpienia dom należy odrestaurować, ale potencjał jest w nim niewyobrażalny. Za taką kwotę można mieć miejsce z duszą i meblami (wszystkie z drewna!), które wystarczy tylko odświeżyć.

Gdybym tylko mieszkała w Pensylwanii i miała 169.990$…

Może Cię zainteresować