×

Jego dłonie obrośnięte były setkami stwardniałych narośli. Uniemożliwiało mu to normalne życie…

Mężczyzna pochodzący z Bangladeszu nazywany był ‘człowiekiem drzewem’ ze względu na brodawki porastające jego ciało.

Abul Bajandar przeszedł przed ponad 16 operacji, podczas których usunięto ponad 5 kilogramów narośli. Lekarze mają nadzieję, że będą w stanie wyleczyć mężczyznę do końca. Abul jest jednym z czterech przypadków na świecie zmagających się z chorobą.

27-latek nie był nawet w stanie trzymać swojej córki na rękach. Stan w jakim się znalazł był spowodowany rzadką chorobą genetyczną.

Leczenie Abula to kamień milowy w historii medycyny. Być może będzie to pierwsza osoba, która została wyleczona z tej rzadkiej przypadłości.

Choć początkowo sądzono, że brodawki są nieszkodliwe, w końcu zaczęły pochłaniać całe dłonie i stopy oraz rozprzestrzeniać się po całym ciele.

Póki co nie wiadomo czy brodawki zaczną odrastać. Przed Abulem wciąż zabiegi mające na celu nadać kształt jego dłoniom.

W zeszłym roku zmarł mężczyzna cierpiący na tą samą chorobę. Ból towarzyszący naroślom jest nie do zniesienia, jak wspomina Abul.

„Nigdy nie myślałem, że będę mógł potrzymać moją córkę na rękach. Teraz czuję się o wiele lepiej i nie mogę się doczekać, aby wrócić do domu”

Abul pochodzący z biednej wioski, nie miał pieniędzy na leczenie. Jednak jego historia obiegła cały świat i wreszcie lekarze zdecydowali się mu pomóc.

Mężczyzna cieszy się, że w końcu może rozpocząć normalne życie i ma nadzieję, że choroba nigdy nie powróci.

Może Cię zainteresować

zamknij