×

Córka Lewandowskiej wciąż jeździ w wózku! Wielu internautów jest zszokowanych

Odkąd na świat przyszło drugie dziecko Anny Lewandowskiej, zainteresowanie życiem prywatnym sportsmenki dodatkowo wzrosło. Nie zawsze, jednak celebrytka spotyka się z miłymi komentarzami. Tym razem, wytknięto jej, że jej 3-letnia córka Lewandowskiej wciąż jeździ w wózku.

Córka Anny Lewandowskiej wciąż jeździ w wózku

W zeszły weekend na instagramowym profilu Anny Lewandowskiej ukazało się zdjęcie przedstawiające ją na spacerze w towarzystwie córek, 3-letniej Klary oraz urodzonej na początku maja, Laury. Siostry siedziały w bardzo podobnych wózkach ozdobionych kwiatowymi wzorami.

Wielu internautów wyraziło spore zdziwienie, że tak duża dziewczynka jak Klara, nadal jest wożona w wózku. Jedna z fanek Anny Lewandowskiej napisała:

3-letnie dziecko w wózku?

Część obserwujących profil popularnej sportsmenki zaczęło bronić Lewandowskiej.

Ja znam nawet starsze dzieci jeżdżące w wózku? moja w sierpniu kończy 3 latka a wózek już dawno schowany. każdy robi jak uważa

Inna kobieta napisała:

A co panią tak szokuje w tym? nawet starsze jeżdżą. Większość wózków jest chyba jakoś do 4 roku życia. A podczas długich spacerów to jak najbardziej świetne rozwiązanie.

W końcu sama Lewandowska zabrała głos w sprawie. Z chęcią odpowiedziała fankom na pytanie, dlaczego Klara wciąż jeździ w wózku. Okazuje się, że powód był prozaiczny. Gdy Klara zobaczyła młodszą siostrę w wózku, zechciała jeszcze raz przeżyć przyjemność podróżowania tym „dziecięcym pojazdem” i ochoczo wskoczyła do wózka.

Klara jako 3-letnie dziecko zechciała na nowo z niego skorzystać ze względu na swoją siostrzyczkę

Jak długo dziecko powinno jeździć w wózku?

Moment przestawienia się dziecka na indywidualne chodzenie jest w dużej mierze zależny od jego temperamentu i cech indywidualnych. Znaczna grupa dzieci już w wieku 2 lub 3 lat preferuje przemieszczanie się na własnych nogach. Są jednak dzieci, które mimo osiągnięcia odpowiedniego wieku, nadal wolą jazdę wózkiem.

Na dobrą sprawę nie istnieje sztywna granica, mówiąca o tym, kiedy należy zakończyć wożenie dziecka w wózku. Niemniej jednak, istotnym momentem jest pójście do przedszkola, ponieważ to w tym momencie dziecko zaczyna stopniowo uczyć się samodzielności. Często też, fakt jeżdżenia w wózku jest dla przedszkolaka w pewnym stopniu wstydliwy, gdyż obserwując, że inne dzieci w jego wieku nie przemieszczają się już w ten sposób, może czuć się gorszy.

Zachęcanie dziecka do aktywności i chodzenia pieszo jest również szczególnie ważne w kontekście utrzymania prawidłowej masy ciała i zapobiegania cukrzycy.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować