×

Dziecko doznało ciężkiego schorzenia skóry po tym jak wykąpało się w skażonym basenie

Ojciec dziecka wyznał, że żałuje, że nie dowiedział się o skażeniu basenowej wody za pomocą serwisu TripAdvisor. Mężczyzna stwierdził, że widział „co najmniej sześć innych rodzin, które zachorowały na tę samą przypadłość”. Do zdarzenia doszło w popularnym, meksykańskim kurorcie.

Choroba skóry po kąpieli w basenie

Ojciec 14-miesięcznego chłopca opowiedział o horrorze, jaki przeżyła jego rodzina po tym, jak dziecko zachorowało na chorobę dłoni, stóp i jamy ustnej. Był to rezultat kąpieli w basenie pięciogwiazdkowego, luksusowego kurortu w Cancun (Meksyk). Jak relacjonuje mężczyzna, jego syn mógł cieszyć się tylko jednym dniem udanych wakacji. Później trafił do szpitala, a jego rodzice otrzymali spory rachunek za leki oraz diagnozę zmienionych chorobowo stóp i ust.

Pochodząca z Kanady rodzina, podzieliła się w sieci zdjęciami przerażających strupów pokrywających większość ciała dziecka i ostrzegła innych przed „brudnymi wodami w basenach”. Royalton Riviera Cancun Resort & Spa potwierdził, że w hotelu doszło do skażenia wody, a choroba zainfekowała gości w okresie od stycznia do lutego 2020 r. W odpowiedzi na długi post zamieszczony w serwisie TripAdvisor, dyrektor generalny Alfonso Lopes napisał:

Dziękuję za wiadomość. Zapewniamy, że nasz zespół operacyjny robi wszystko, co w naszej mocy, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się infekcji. Wirusowa choroba dłoni i jamy ustnej trwa 7-10 dni, jej objawy są nieprzyjemne i obejmują wysypkę i gorączkę. Zalecamy wszystkim gościom, aby utrzymywali wysoki poziom higieny osobistej, myli ręce i stosowali środek dezynfekujący przez cały pobyt, aby uchronić się przed zarazkami. Wszystkie baseny i wanny z hydromasażem wchodzące w skład ośrodka są chlorowane, a poziom czystości jest mierzony regularnie przez cały dzień.

Głos w sprawie zabrała także Kierownik ds. Podróży, Bettina Zimmerer:

Rozumiemy, że wszyscy są zaniepokojeni tą sytuacją, w tym także my sami. Pamiętajmy jednak, że wirusy są obecne na lotniskach, w samolotach, autobusach, hotelach, żłobkach, na placach zabaw… wszędzie.

Jak twierdzą władze hotelu, całkowita liczba zarażonych gości nie przekracza 1% odwiedzających ośrodek w styczniu i lutym 2020 r. Podjęto już odpowiednie środki w celu zapewnienia bezpiecznego i zdrowego środowiska dla wczasowiczów.

Czym jest choroba dłoni, stóp i jamy ustnej?

Choroba dłoni, stóp i jamy ustnej uchodzi za jedną z 10 najczęstszych chorób wieku dziecięcego, nie zagraża życiu, zazwyczaj ustępuje w ciągu kilku dni. Wirus jest dość powszechny i zazwyczaj rozprzestrzenia się przez kaszel, kichanie lub bezpośredni kontakt z osobą dotkniętą chorobą.

Wektorem zakażenia mogą być także zanieczyszczone przedmioty np. klamki czy szczoteczki do zębów, jak również basenowa woda, która miała styczność np. z fekaliami. Objawy choroby zazwyczaj pojawiają się trzy do sześciu dni od kontaktu z wirusem. W niektórych przypadkach po kilku tygodniach od ustania choroby może nastąpić utrata paznokcia lub paznokci u stóp lub rąk, jednak te po pewnym czasie odrastają.

choroba skóry po kąpieli w basenie
Twitter
choroby skóry po kąpieli w basenie 3
Imgur

Może Cię zainteresować

zamknij