×

Mama myśli, że spodziewa się bliźniąt. Rodzi jedno dziecko, z którego brzucha wystają 4 kończyny…

Deepak Paswan to siedmioletni chłopiec z Indii. Pomimo tego, że urodził się z bardzo rzadko spotykaną w historii medycyny wadą, przez którą często był wyśmiewany i wyszydzany, jest wesołym dzieckiem, pełnym pozytywnej energii.

Gdy jego mama zaszła w ciążę, myślała, że pod swoim sercem nosi bliźnięta.

Niestety, okazało się, że doszło do poważnych komplikacji i w ich wyniku Deepak wchłonął drugi, rozwijający się płód. Dlatego, gdy się urodził, z jego klatki piersiowej wystawały 2 nogi, pośladki, genitalia oraz nierozwinięte w pełni ramiona.

Jego dzieciństwo nie było łatwe.

Spotykał się ze strasznymi i okrutnymi reakcjami za strony rówieśników. Niektóre dzieci nie chciały się nawet z nim bawić i nazywały go dziwolągiem.

W swojej społeczności był znany jako chłopiec z 8 kończynami.

Niestety rodzina Deepaka nie miała pieniędzy, aby mu pomóc i sfinansować operację. Na szczęście w 2010 roku lekarze ze szpitala Fortis Hospital Bangalore zgodzili się zoperować chłopca za darmo.

Dziś wygląda zupełnie inaczej!

Pamiętajmy, że nigdy i pod żadnym pozorem nie możemy wyśmiewać czy dokuczać ludziom, którzy wyglądają inaczej niż my… Ze swoimi chorobami, wadami czy nawet po prostu niektórymi mankamentami mają już wystarczająco ciężko, a my powinniśmy ich wspierać.

Pomyślmy nad tym, jak sami czulibyśmy się na ich miejscu.

Polecane

Może Cię zainteresować