×

Mężczyzna chciał wciągnąć 8-latkę do samochodu! Szuka go policja

Mężczyzna chciał wciągnąć 8-latkę do samochodu! Do tej przerażającej sytuacji doszło w piątek rano w Sycowie. Jako pierwsze o wszystkim poinformowały lokalne media. Szczęśliwie dziewczynce udało się oswobodzić i uciec. Teraz porywacza szuka policja.

Chciał wciągnąć 8-latkę do samochodu!

Jak informuje portal fakt.pl, do próby porwania doszło około kilometra od szkoły w Sycowie. 8-latka szła właśnie na zajęcia. „Gazeta Wrocławska” nieoficjalnie podaje, że do dziewczynki podjechał samochód osobowy marki toyota. Zatrzymał się, a z niego wysiadł mężczyzna. Podszedł do 8-latki i siłą próbował wciągnąć ją do pojazdu. Justyna Tomaszewska z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy w rozmowie ze wspomnianą wcześniej gazetą powiedziała:

Doszło do zmuszenia 8-letniej dziewczynki do określonego zachowania. Trwają działania prowadzone pod nadzorem prokuratury, i na tę chwilę tylko tyle możemy powiedzieć w tej sprawie

Portal fakt.pl od lokalnych policjantów dowiedział się, że dziewczynka sama oswobodziła się z rąk napastnika. Mężczyzna tuż po wszystkim pośpiesznie oddalił się z miejsca zdarzenia. Teraz poszukuje go policja.

„Sprawa jest weryfikowana”

Funkcjonariusze nie podają wielu szczegółów tej wstrząsającej sprawy ze względu na dobro dziewczynki. Wiadomo jedynie, że 8-latka dziś rano ma zostać przesłuchana w obecności psychologa. Oficer prasowa komendanta powiatowego w Oleśnicy asp. Bernadeta Pytel, cytowana przez Polską Agencję Prasową, poinformowała:

Obecnie sprawa jest weryfikowana, badane są wszystkie jej okoliczności. Działania zostały objęte nadzorem przez Prokuraturę Rejonową w Oleśnicy

Na szczęście tym razem porywaczowi nie udało się zrealizować jego niecnych zamiarów. Każdy z nas pamięta porwanie i morderstwo 11-letniego Sebastiana z Katowic. Wówczas doszło do tragedii. Musimy wyczulać nasze pociechy na to, że nie każdy człowiek ma wobec nich dobre zamiary.

Fotografie: pl.freepik.com

Może Cię zainteresować

zamknij