×

Pracowała jako kelnerka, by opłacić studia. Obcy ludzie dali jej duży napiwek, ale to nie koniec…

Cayla Chandara mieszka na Hawajach. Przeprowadziła się tam z Kalifornii, aby móc ukończyć naukę. Niestety, miała kredyt studencki i nie mogła pozwolić sobie na studia w trybie dziennym.

Musiała przenieść w czasie realizacje swoich planów…

Cayla zrobiła sobie więc przerwę i rozpoczęła pracę w dwóch miejscach jako kelnerka. Dzięki temu była w stanie zaoszczędzić tyle pieniędzy, aby w przyszłości móc wrócić na studia. Doskonale zdawała sobie sprawę z tego, że będzie ciężko, ale była bardzo zdeterminowana.

Cudowni klienci

Pewnego wieczora lokal, w którym pracowała, odwiedzili turyści z Australii. Była to para oraz ich 10-letnia córka. Wszyscy byli bardzo mili i wspaniale im się rozmawiało. Cayla nawet nie wiedziała kiedy, opowiedziała im całą historię swojego życia. Jednak restauracja zaczęła zapełniać się klientami i dziewczyna musiała wracać do pracy.

Niecodzienny napiwek

Po pewnym czasie Cayla zauważyła, że sympatyczni klienci wychodzą. Udała się więc w stronę ich stolika, aby go uprzątnąć. Kiedy do ręki wzięła należność za posiłek, nie mogła uwierzyć własnym oczom… Dostała ogromny napiwek!

Postanowiła, że nie zostawi tego w taki sposób. Czuła, że musi odwdzięczyć się jakoś za hojność tych ludzi. Przypomniała więc sobie nazwę hotelu, w którym się zatrzymali. Stwierdziła, że pojedzie tam po pracy, aby moc im chociaż podziękować. Jednak nie zastała ich. Była pewna, że już nigdy nie zobaczy tych ludzi, jednak bardzo się myliła…

To nie był koniec!

Następnego dnia do restauracji przyszła ta sama kobieta z córką. Cayla już zaczynała dziękować za hojny napiwek, który otrzymała dzień wcześniej, gdy okazało się, że to nie koniec dobrodziejstw, jakie miały ją spotkać ze strony przemiłych klientów.

Kobieta chciała wręczyć jej tym razem, aż 10 000$.

Wszystko po to, aby mogła spłacić dług i opłacić swoje studia. Młoda kelnerka początkowo powiedziała, że nie może przyjąć tak ogromnej sumy… Jednak australijska turystka nie chciała ustąpić. Powiedziała, że dla niej i jej partnera najlepszym sposobem na podziękowanie im, będzie przyjęcie tych pieniędzy oraz realizacja marzeń Cayli.

Teraz dziewczyna przygotowuje się właśnie do powrotu na studia!

W świecie, w którym zewsząd otaczają nas przykre i tragiczne wiadomości, taka bezinteresowna, wspaniała pomoc jest czyś naprawdę niosącym nadzieję! :)

Może Cię zainteresować

zamknij