×

Czy butelka wody mineralnej może wywołać pożar? Okazuje się, że tak…

Nawadnianie organizmu w czasie lata jest szczególnie ważne. Dlatego w upalny dzień prawie każdy ma przy sobie butelkę wody, prawda? W końcu… Nawodniony organizm, to dobrze funkcjonujący organizm!

Niestety, czasami przez naszą nieuwagę może to doprowadzić do tragicznych wydarzeń. Oczywiście nie bezpośrednio. ALE… Skoro w lecie często mamy przy sobie butelkę z wodą, to oczywiste jest, że możemy mieć ją także w samochodzie i przez przypadek pozostawić ją tam na dłużej. A ona…

Działa tak jak lupa!

Pracownicy amerykańskiej firmy z Idaho postanowili przeprowadzić pewien eksperyment. Zobaczcie, do czego może doprowadzić pozostawienie butelki wody w nagrzanym samochodzie w słoneczny dzień…. Wystarczy, że promienie słoneczne będą padać na nią pod odpowiednim kątem.

Safety Check: Water Bottle in a Hot Car

Did you know that on a hot day, a see through water bottle in your car has the potential to start a fire? Neither did Stations Battery Technician Dioni Amuchastegui.

Opublikowany przez Idaho Power Czwartek, 13 lipca 2017

Nagranie to zostało zrobione w czasie sytuacji kontrolowanej, aby ludzie mieli świadomość tego, co może się stać. Musicie jednak wiedzieć, że zostało ono oparte na doświadczeniach jednego z pracowników firmy. Dioni Amuchastegu wyznaje:

Jadłem lunch w swojej ciężarówce, kiedy kątem oka zauważyłem, że z bocznego siedzenia unosi się jakiś malutki dym. Przyjrzałem się dokładniej i zobaczyłem, że światło słoneczne przechodzi przez butelkę i załamuje się. To ono wznieciło ogień.

Dioni na szczęście był w samochodzie i nic poważnego się nie stało, jednak ile razy my zostawiamy tak butelkę z wodą? No właśnie…

Podziel się tą wiedzą, bo może uratować czyjś samochód, a nawet i życie!

Może Cię zainteresować

zamknij