×

Brutalny atak w autobusie. 39-latek uderzył kobietę, wszystko widać na nagraniu

Brutalny atak w autobusie w Gorzowie Wielkopolskim. 39-letni mężczyzna przysiadł się do kobiety, po czym niespodziewanie wymierzył jej potężny cios. Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu.

Brutalny atak w autobusie

Podróżowanie komunikacją miejską bywa sporym wyzwaniem. Jednak w tym przypadku nie chodzi o komfort jazdy, a skrajnie niezrozumiałą i zaskakującą sytuację. Do zdarzenia doszło pod koniec lipca w Gorzowie Wielkopolskim.

Tego dnia kobieta jechała autobusem Miejskiego Związku Komunikacyjnego i zajęła miejsce na końcu pojazdu. Gdy autobus dojeżdżał do ulicy Piłsudskiego, do wsiadł do niego mężczyzna. Usiadł tuż obok wspomnianej pasażerki. To sytuacja jakich wiele. Ale nagle wydarzyło się coś, czego kobieta absolutnie nie mogła się spodziewać. Mężczyzna uderzył ją w twarz, a następnie wysiadł z autobusu jakby nic się nie stało.

Jak wynika z nagrania, mężczyzna bez żadnego słowa zaatakował kobietę, uderzając ją w twarz, po czym wysiadł na najbliższym przystanku

– przekazała Magdalena Ziętek z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, cytowana przez TVN24.

Na nagraniu widać, że napastnik wychodząc z pojazdu spojrzał w stronę uderzonej kobiety. Najwyraźniej rozmawiał też przez telefon.

Nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego uderzył

Dzięki zeznaniom pokrzywdzonej oraz zapisowi z kamer monitoringu, policji udało się namierzyć agresora. Jak się okazało, to 39-letni mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego. Funkcjonariusze zatrzymali go w mieszkaniu.

Mężczyzna prawdopodobnie nie znał wcześniej kobiety, którą uderzył. Co nim kierowało? Dlaczego zaatakował? 39-latek nie potrafił odpowiedzieć na te pytania funkcjonariuszom policji, ale podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu. Mówił, że nie wie, dlaczego tak się zachował.

Prokuratura objęła ściganiem z urzędu to przestępstwo. Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu zarzut naruszenia nietykalności cielesnej (…)

– dodaje Ziętek.

39-latek otrzymał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i kontaktowania się z nią.

Źródła: www.o2.pl, tvn24.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

zamknij