×

Niespodziewanie uderzył pięścią w twarz obcą kobietę idącą chodnikiem [WIDEO]

Atak na turystkę w centrum Warszawy. Sprawca uderzył kobietę w twarz, uszkadzając jej oczodół. Wszystko nagrały kamery miejskiego monitoringu.

Atak na turystkę w centrum Warszawy

Jak podaje TVN24, w niedzielę (5 czerwca) przed południem na Nowym Świecie doszło do groźnej sytuacji. Pierwsze informacje, które dotarły do policjantów, mówiły o agresywny mężczyźnie, który zaczepia przypadkowych przechodniów, demoluje ogródki piwne i grozi obsłudze lokali gastronomicznych.

Mężczyzna był wyraźnie pobudzony. Według relacji świadków głośno krzyczał, ściągał koszulkę i kładł się na ulicy. Stwarzał tym samym zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.

– przekazał oficer prasowy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa I nadkom. Robert Szumiata.

Jeden ze świadków powiedział, że 35-letni mężczyzna był wyraźnie pobudzony. W dodatku głośno krzyczał, ściągnął koszulkę i położył się na ulicy, stwarzając tym samym realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ale najgorsze miało dopiero nadejść.

W pewnym momencie napastnik podbiegł do kobiety, idącej wraz z mężem i synem, i z całym impetem, bez jakiegokolwiek powodu, uderzył ją pięścią w twarz, łamiąc jej oczodół.

– relacjonuje Szumiata.

Poszkodowana 42-latka przewróciła się na chodnik. Na pomoc ruszyli jej przechodnie, którzy wezwali karetkę i służby porządku publicznego. Wtedy sprawca zaczął uciekać.

Poniżej można obejrzeć nagranie z monitoringu.

Udało się zatrzymać sprawcę

Na miejsce skierowano policjantów z komendy w Śródmieściu. Znając rysopis napastnika i kierunek jego ucieczki po krótkim pościgu funkcjonariusze obezwładnili i zatrzymali agresywnego sprawcę.

Na miejscu zdarzenia interweniowali policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego. 35-latek zatrzymano po krótkim pościgu. Przy 35-latku policjanci znaleźli środki odurzające w postaci marihuany i ecstasy. Mężczyzna przyznał się, że tuż przed zdarzeniem zażywał właśnie ecstasy.

– relacjonuje oficer prasowy. Dodał także, że:

Napastnik usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających i naruszenia czynności narządu ciała w związku z czynem chuligańskim, za co grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Decyzją sądu 35-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Nie podano, w jakim stanie jest poszkodowana.

Źródła: tvn24.pl, www.polsatnews.pl, srodmiescie.policja.waw.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Policja

Może Cię zainteresować

zamknij