×

Brutalna interwencja w pociągu. Użyto siły wobec pasażera bez maseczki

Awantura z powodu braku maseczki ochronnej? To przerabialiśmy już wielokrotnie. Ale nic nie usprawiedliwia takiego zachowania służb… Brutalna interwencja w pociągu – funkcjonariusze SOK i policjanci poturbowali pasażera, który podróżował bez maseczki.

Brutalna interwencja w pociągu

Zaczęło się niewinnie – od zwrócenia uwagi pasażerowi pociągu, który podróżował bez maseczki ochronnej. Ale całe zajście miało nieoczekiwany przebieg. Doszło do rękoczynów. Na nagraniu, które trafiło do sieci widać, że sokiści (SOK – Straż Ochrony Kolei) i funkcjonariusze policji poturbowali mężczyznę. Policję prawdopodobnie wezwała na miejsce jedna z konduktorek.

Użytkownik serwisu wykop.pl twierdzi, że jechał tym pociągiem. Jak wynika z jego opisu, mężczyznę wyrzucono z pociągu w Bydgoszczy. Natomiast konduktorka, która wezwała policję, miała krzyczeć do pasażerów, by usunęli filmy, na których zarejestrowano całe zajście.

Jechałem tym pociągiem. Skończyło się tak, że typ został wyrzucony z pociągu w Bydgoszczy (docelowo miał jechać do Wroclawia).(…) Sam pociąg (nasz i analogicznie te za nami na torze) miał opóźnienie ponad 70 min. Całą akcję zaczęła konduktorka widoczna na filmie i to ona wezwała policję, potem po całej akcji przyszła do naszego wagonu (w tym wagonie siedziała też osoba nagrywająca) i krzyczała, że osoby które nagrywały prosi o usunięcie filmu (prawdopodobnie nie wiedziała, kto konkretnie nagrywał bo krzyknęła to do wszystkich – możliwe, że była w każdym wagonie o to prosić). Potem jeszcze kilka razy przez megafon powtarzała, że opóźnienie wynosi tyle i tyle i podkreślała, że jest spowodowane panem nie posiadającym maseczki i koniecznością wezwania do niego policji.

– czytamy w komentarzu internauty.

Bulwersujące nagranie

Na nagraniu widać, że inni pasażerowi wstawili się za zaatakowanym mężczyzną. W tle słychać głosy i krzyki.

Zostawcie go, bez przesady!

– krzyczy jedna z pasażerek. W odpowiedzi usłyszała:

Wykonujemy swoje polecenia.

Nie znamy szczegółów interwencji, jednak na filmiku nie widać, by pasażer był agresywny wobec sokistów lub funkcjonariuszy policji. Mimo to mężczyzna został powalony na ziemię i potraktowany jak przestępca.

Fotografie:

Może Cię zainteresować