×

Britney Spears rozpoczęła karierę jako malarka. Jej pierwsze „dzieło” sprzedano za 10.000$

Popowa gwiazda Britney Spears jest znana na całym świecie, a swoimi hitowymi piosenkami skradła miliony ludzkich serc. Po kilku kontrowersjach, wokalistka postanowiła wrócić na scenę i od nowa rozpocząć karierę. Oprócz tego zdecydowała się na tworzenie, nieco innej sztuki.

Niczym Monet

Spears postanowiła zainspirować się wielkimi artystami takimi jak Rembrandt czy Frida Kahlo i poszła w stronę malarstwa. Tworzenie sztuk wizualnych ją relaksuje, a poprzez swoje prace chce odzwierciedlić swoje uczucia. Nie jestem zbyt wielkim znawcą sztuki, jednak prace piosenkarski są… cóż, nieco inne niż chciałabym podziwiać w muzeum.

Dumna ze swojego „arcydzieła” wokalistka, postanowiła umieścić filmik na swoim profilu na Instagramie. Na wideo możemy zobaczyć 'skromnie' ubraną Britney, która tworzy na swoim tarasie. Całości towarzyszy akompaniament jednej ze znanych kompozycji Mozarta.

Szczytny cel

Ale na social mediach się nie skończyło. Wokalistka postanowiła wystawić swój obraz na aukcji! Obraz został wylicytowany przez Robina Leacha, który za twórczość Spears zapłacił 10 tysięcy dolarów. To dość kosmiczna kwota patrząc na to, co udało się namalować wokalistce. Jednak wszystko ma dwie strony – Britney nie wystawiła swojego „dzieła” na zwykłej aukcji, lecz na aukcji charytatywnej. Cała kwota ze sprzedanego obrazu została przeznaczona na ofiary tragicznej strzelaniny, która niedawno wydarzyła się w Las Vegas.

Co myślicie o jej twórczości?

Polecane

Może Cię zainteresować