×

87-latka tworzy dzieła sztuki na komputerze. Wykonuje je za pomocą prostego programu

Pomimo braku filtrów oraz możliwości obsługi warstw, Paint wciąż posiada spore grono wielbicieli. Należą do nich głównie dzieci oraz… osoby starsze, które cenią sobie prostotę programu. Wśród jego użytkowników jest 87-latka z Hiszpanii. Kobieta opanowała program Paint do perfekcji i potrafi wyczarować w nim graficzne dzieła sztuki.

Nietypowa pasja

87-letnia Concha Garcia Zaera opowiada, że jeden z najbardziej prymitywnych programów poznała za sprawą wnuków. To oni nauczyli ją obsługi komputera. Od tego momentu, trudno było odciągnąć staruszkę od ekranu monitora. Na łamach czasopisma El Mundo kobieta opowiada o rozwoju swojej przygody z programem.

Gdy mój mąż się rozchorował, musiałam się nim zająć i tym samym nie mogłam wychodzić z domu zbyt często. Wtedy zaczęłam malować. Najpierw były to małe elementy, następnie domki, a jeszcze później dodawałam do nich krajobrazy. Krok po kroku dodawałam kolejne rzeczy i w końcu robię całe obrazy

Inspiracją do tworzenia grafik są dla niej przede wszystkim pocztówki, m.in. te które wysyłał do niej przed laty mąż.

Staruszka tworzy dzieła w Paincie

Wykonanie jednego obrazka zajmuje artystce około dwóch tygodni. Kobieta dba o precyzję i starannie dopracowuje najdrobniejsze szczegóły grafiki. Jej prace można podziwiać na profilu na Instagramie, który założyła wnuczka Zaery. Konto może się już poszczycić liczbą ponad 238 tys. obserwujących.

Rysunki Zaery robią wrażenie na wszystkich i zachwycają intensywnością kolorów. Z pewnością zawstydziłyby niejednego początkującego grafika komputerowego.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Twitter.com, Instagram.com

Polecane

Może Cię zainteresować