×

Książę Harry nosi tę bransoletkę już od 20 lat. Dostał ją tuż po śmierci swojej mamy

Książę Harry od prawie 20 lat nosi na swoim nadgarstku bransoletkę. Miał ją podczas ogłoszenia zaręczyn z Meghan, robienia pamiątkowych zaręczynowych fotografii, a nawet podczas ślubu. Od czasu do czasu padają o nią pytania od opinii publicznej, jednak nikt nie otrzymał jeszcze jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko dlatego, że złota bransoletka musi mieć dla niego wyjątkowe znaczenie.

Znaczenie bransoletki

Harry dostał ją podczas podróży do Afryki, która miała miejsce tuż po tragicznej śmierci mamy, księżnej Diany, w 1997 roku w Paryżu, gdzie zginęła w wypadku samochodowym. Po pogrzebie ukochanej, Karol kazał spakować swoim synom walizki i zabrał ich do Afryki, by tam w ciszy i spokoju mogli przeżywać to, co się stało. Był to dla nich wyjątkowo ciężki okres, który chcieli spędzić tylko i wyłącznie w gronie najbliższych.

Po raz pierwszy byłem w Afryce w 1997 roku, gdy zmarła moja mama. Tata kazał mi i bratu spakować torby i powiedział, że jedziemy do Afryki uciec od tego wszystkiego – powiedział w jednym z wywiadów.

To właśnie podczas pobytu w Afryce, Harry dostał od jednego z tamtejszych mieszkańców tradycyjną, metalowa bransoletkę, która według wierzeń ma przynosić szczęście. Książę miał wtedy zaledwie 13 lat. Uwierzył więc w całą historię „zaczarowanej bransoletki” i od tamtej pory praktycznie nie rozstaje się z biżuterią. Biżuterią, która przypomina mu nie tylko ukochaną Afrykę, ale przede wszystkim tragicznie zmarłą mamę.

Podobną bransoletkę otrzymał książę William, jednak nie nosi jej tak często jak brat.

Hołd

Woman & Home zaznacza, że książę Harry otrzymał bransoletkę podczas swojej pierwszej podróży do Afryki i nosi ją do teraz w imię hołdu dla swojej ukochanej matki. Nie zrezygnował z niej nawet w dniu ślubu. Nosił ją także na wieczornym przyjęciu, co można było zobaczyć na zdjęciach. Wszystko dlatego, że ma ona dla niego wyjątkowe znaczenie. Oczywiście sama Meghan tego dnia również złożyła hołd zmarłej księżnej Dianie. Wystarczy spojrzeć na jej palec, na którym widać pierścień zmarłej księżnej Walii.

Chcę zrobić coś naprawdę konstruktywnego w moim życiu. Chcę zrobić coś, co sprawi, że mama byłaby ze mnie dumna. Jest wiele rzeczy i spraw, których mojej mamie nie udało się dokończyć, dlatego będę musiał zrobić to za nią – powiedział książę Harry w filmie dokumentalnym pt. „Książę Harry w Afryce”

Ten piękny gest ze strony księcia Harry’ego pokazuje, jak ogromne znaczenie w jego życiu miała mama. Księżna Diana z pewnością byłaby dumna, wiedząc, na jak wspaniałe i wdzięczne osoby wyrosły jej dzieci.

Może Cię zainteresować

zamknij