×

Mama dowiaduje się, że spodziewa się bliźniaków z zespołem Downa. Chce oddać dzieci do adopcji

Julie McConnel, gdy poznała swojego obecnego męża, była rozwódką i miała 3 dzieci z poprzedniego małżeństwa. Para dość szybko zdecydowała się na ślub, a kilka miesięcy po nim doczekała się wspaniałego syna.

Do pełni marzeń brakowało im jeszcze córeczki…

Po pewnym czasie myśleli, że udało im się to osiągnąć… Jedak życie szybko zweryfikowało ich marzenia z rzeczywistością i pokazało, że niczego nie można być pewnym…

Okazało się, że Julie znów jest w ciąży – z bliźniakami…

Kobieta miała już ponad 40 lat więc szanse na urodzenie dzieci z Zespołem Downa wzrosły aż do 1 na 100. Dlatego postanowili wraz z mężem, że przeprowadzą komplet badań, aby upewnić się, że dzieci będą zdrowe.

Okazało się, że bliźniaki są chłopcami, a nie dziewczynkami, o których marzyło małżeństwo i obaj mają Zespół Downa. Na początku wiadomość ta była prawdziwym szokiem dla pary. Oboje czuli się nią przytłoczeni. Julie miała poczucie winy, że z powodu jej wieku, chłopcy będą przez całe swoje życie cierpieć.

Jeszcze przed rozwiązaniem postanowiła, że odda ich do adopcji.

Julie i jej mąż bali się, że są za starzy, aby zapewnić chłopcom należytą opiekę przez całe ich życie. Kobieta nie chciała zakończyć ciąży, dlatego zdecydowała się na inny krok. Znalazła nawet odpowiednią rodzinę dla chłopców, taką która bardzo chciała się nimi zaopiekować… Jednak cały czas odkładali formalności na później, jakby nie do końca byli pewni, że chcą oddać chłopców…

W końcu zdecydowali się, że nie są w stanie tego zrobić…

Julie, jeszcze będąc w ciąży, wybrała się wraz z mężem na piknik rodzin z dziećmi z Zespołem Downa w ich okolicy. Mimo, że było to dla niej bardzo trudne, dowiedziała się wielu rzeczy i zrozumiała, że podjęli bardzo dobra decyzję, najlepszą z możliwych.

Gdy Milo i Charlie urodzili się, wszystkie ich lęki ustąpiły…

Dziś para nie żałuje swojej decyzji – kocha swoich chłopców całym sercem i chce zrobić wszystko, aby zwyczajnie byli szczęśliwi.

Polecane

Może Cię zainteresować