×

Beatyfikacja „influencera Boga”. Nastolatek 14 lat po śmierci wygląda jak żywy

Beatyfikacja „influencera Boga” odbędzie się już w przyszłym tygodniu. Nastolatek, który przez całe swoje życie nauczał o wierze chrześcijańskiej, niebawem dołączy do grona błogosławionych. Dla wielu młodych ludzi stał się wzorem do naśladowania.

Niezwykłe życie

Carlo Acutis przyszedł na świat w 1991 roku w Londynie. W wieku zaledwie 12 lat zaczął codziennie uczestniczyć w Eucharystii. Każdego tygodnia nastolatek przystępował do spowiedzi. Był bardzo utalentowany. Oprócz umiejętności gry na saksofonie, znakomicie odnajdywał się w świecie informatyki. Prowadził strony internetowe, na których publikował informacje na temat cudów eucharystycznych oraz świętych katolickich.

Właśnie ze względu na swoją działalność, zyskał przydomek „influencera Boga”. Niespodziewanie, gdy miał 15 lat zachorował na białaczkę. Choroba miała bardzo silny przebieg i w 2006 roku Carlo zmarł. Pochowano go w Asyżu. Minęło już 14 lat od jego śmierci, ale ciało chłopaka wciąż jest w niemal niezmienionym stanie. Wiele osób upatruje w tym fakcie dowodów na jego świętość.

Ciało chłopaka wczoraj zostało wystawione w Sanktuarium Ogołocenia w Asyżu na widok publiczny. Będzie je można oglądać przez najbliższe siedemnaście dni. Matka przyszłego błogosławionego tłumaczy, skąd wziął się pomysł, aby ludzie mogli obejrzeć ciało Carlo.

Prosiło o to wielu jego rówieśników, którzy zapragnęli bezpośredniego kontaktu z moim synem.

Kobieta jest przekonana, że dzięki spotkaniu z ciałem zmarłego, wiele osób będzie miało okazję pogłębić własną wiarę i zbliżyć się do Boga.

beatyfikacja influencera Boga
Twitter

Beatyfikacja „influencera Boga”

Pomimo tego, że wybrane media sugerowały, że ciało nastolatka zachowało się w nienaruszonym stanie, ordynariusz diecezji Asyż-Nocera Umbra-Gualdo Tadino abp Domenico Sorrentino, zdementował te plotki. Wyjaśnił, że w trakcie ekshumacji na cmentarzu w Asyżu, która miała miejsce 23 stycznia 2019 roku, specjaliści stwierdzili, że ciało znajduje się „w stanie transformacji właściwej zwłokom”.

Ze względu na fakt, że od pochówku upłynęło zaledwie 14 lat, poszczególne części ciała, wciąż znajdowały się w swym anatomicznym połączeniu. Co więcej, abp Sorrentino przyznał, że zwłoki poddano odpowiednim zabiegom:

…takiej konserwacji i konsolidacji, jaką zazwyczaj praktykuje się, by godnie wystawić do czci wiernych ciała błogosławionych i świętych. Szczególnie udała się rekonstrukcja twarzy za pomocą silikonowej maski.

beatyfikacja influencera Boga
Twitter

Wzór do naśladowania

Matka zmarłego nastolatka uważa, że jej syn jest postacią, która przemawia do młodych ludzi, ponieważ jest ich rówieśnikiem.

Swym życiem dialoguje ze współczesnością, to czyni go niezwykle aktualnym i bliskim.

Kobieta wyznała, jakie było ulubione powiedzenie Carlo.

Szczęście to zapatrzenie się w Boga, a smutek i zgorzknienie to zapatrzenie się w samego siebie.

Proces beatyfikacyjny nastolatka rozpoczął się w 2013 roku. W 2018 roku papież Franciszek zatwierdził dekret o heroiczności jego cnót. W lutym 2020 roku zatwierdzono, że za wstawiennictwem Carlo miał miejsce cud. Uroczystość wyniesienia Carlo Acutisa na ołtarze odbędzie się 10 października. Ceremonię będzie można oglądać w Internecie.

beatyfikacja influencera Boga 4
Twitter
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij