×

Siostra Laura zamordowana przez satanistki. Papież Franciszek podjął decyzję

Siostra Laura zamordowana przez satanistki. Brutalne zabójstwo 60-letniej zakonnicy wstrząsnęło katolikami we Włoszech i na całym świecie. Po 20 latach zostanie ogłoszona błogosławioną.

Siostra Laura zamordowana przez satanistki

Siostra Laura Maria Mainetti urodziła się w Colico (Włochy) 20 sierpnia 1939 roku. Należała do zakonnic ze Zgromadzenia Córek Krzyża, Sióstr św. Andrzeja. Pracowała w miejscowości Chiavennie jako nauczycielka. Ponadto angażowała się w różne inicjatywy społeczne i charytatywne. Pomagała zwłaszcza osobom młodym z biednych rodzin, a także młodocianym przestępcom.

6 czerwca 2000 roku siostra Laura odebrała telefon od trzech młodych Włoszek w wieku 16 i 17 lat: Ambry Gianasso, Mileny De Giambattisty i Veronicy Pietrobelli. Dziewczyny poprosiły zakonnicę o rozmowę. Twierdziły, że jedna z nich została zgwałcona i zaszła w ciążę, dlatego rozważa aborcję. Siostra Laura zgodziła się na spotkanie. Kiedy zjawiła się w parku, trzy nieletnie napastniczki powaliły ją na kolana i zaczęły zadawać po kolei ciosy nożem. Zakonnica doznała 19 ran kłutych, w skutek czego zmarła.

Po trzech tygodniach policja aresztowała dziewczyny. I to dzięki świadkowi, który zeznał, że widział je w towarzystwie siostry Laury Mainetti. Wcześniej namierzano i podsłuchiwano ich telefony. Podczas przesłuchania nastolatki wyznały, że dokonały morderstwa na tle satanistyczny. Wcześniej planowały zabić księdza, ale uznały, że siostra Laura będzie łatwiejszą ofiarą.

W czasie procesu, który rozpoczął się w 2001 roku satanistki zeznały, że kiedy zadawały siostrze Laurze ciosy nożem, ta modliła się do Boga o przebaczenie dla nich. Sąd wymierzył nastolatkom kary pozbawienia wolności: Ambra Gianasso została skazana na 12 lat i cztery miesiące więzienia, a Milena De Giambattista i Veronica Pietrobelli na 8 lat i sześć miesięcy więzienia.

Wkrótce zostanie błogosławioną

5 lat po brutalnym morderstwie, rozpoczął się proces beatyfikacyjny siostry Laury Mainetti na szczeblu diecezjalnym, a w 2008 roku Stolica Apostolska zatwierdziła wniosek o rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego.

19 czerwca 2020 roku papież Franciszek wydał zgodę na ogłoszenie dekretu o męczeństwie zakonnicy. Oznacza to, że wkrótce zostanie ona błogosławioną.

Szczątki s. Marii Laury spoczywają w kolegiacie św. Wawrzyńca w Chiavennie

Źródła: www.fakt.pl, stacja7.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować